Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom pörgetni az R...

Nem tudom pörgetni az R betűt, mi erre a legjobb megoldás? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 éves lány vagyok,és valamiért még mindig nem tudom pörgetni az R mássalhangzót. Nem tudom,hogy ezt is raccsolásnak hívják-e,mert nem hallatszik ki annyira,hogy nem pörög,viszont vannak bizonyos szavak,amelyeknél igen.Persze nem ejtek helyette L betűt vagy ilyenek,csak egyszerűen nem perdül meg a nyelvem,és ez már nagyon idegesít.Ezt a problémát otthon próbáltuk pár éve orvosolni,de elmaradt,mert nem is nagyon foglalkoztunk vele,én pedig nem igazán merem felhozni ezt otthon.Mit kéne tennem? Azt szeretném,ha ez nem derülne ki.Tehát ha ellátogatok a suli logopédusához,szerintetek ő tiszteletben tartja a problémámat,nem mondja el senkinek,és segít is? Értelmes válaszokat szeretnék! Köszönöm!

2015. jún. 21. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudom kimondani normálisan, pedig 5 évvel idősebb vagyok.

Nekem az R betű torokból jön, elvileg nem észrevehető.

2015. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

A logopédusnak ugyanolyan titkotartási kötelezettséges van, mint egy orvosnak, tehát senkinek nem beszélhet róla.


Ha megoldható, akkor tényleg keresd fel, mert késöbb lehet emiatt problémád, ha valaki emiatt rádszáll, vagy esetleg olyan heylen dolgozol, ahol lényeg a szép, tiszta betüejtés.

2015. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És kéne érte fizetnem? A logopédusért
2015. jún. 21. 14:21
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Kéne.

Szerintem ne menj. Én 6 éves koromtól járta 7-8 évesig és semmit nem használt, ugyanúgy nem tudom hosszan berrrregtetni az R betűt.

2015. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én még ki se tudom mondani. :D
2015. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én összesen 3 évig jártam, de semmit nem segített. Én is torokból mondom, de a többiek rlmondása szerint nem annyira észrevehető.
2015. jún. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem egy olyan dolog, amivel nem lehet együtt élni...
2015. jún. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolai logopédusa legtöbbször ingyenes.


Ha normális az illetö - és te meg hajlandó vagy megcsinálni, amit mond, akkor használ. Csak igen sokan hülyeségnek minösítik a dolgot (pl a felnött - 40 éves - unokaöcsémnek cumiznia kellett - babacumival -, hogy megszünjön a selypítése. Végigicsinálta és most senki nem venné ezsre, hogy egy éve még igen csúnyán ejtette a s-t).


A legegyszerübb. ha odamégy hozzá és megkérdezed, hogy kell-e fizetni, a TB átvállalja-e, stb.


Okosabb, mintha itt egy csomó olyan valakitöl kérdezösködsz, akinek ugyan fogalma sincs, de azért mindent emgtesz, hoyg elvegye a kedvedet.

2015. jún. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Óvodás koromtól, kb 16-17 éves koromig nem tudtam kimondani, aztán egyszer csak sikerült. Nem viccelek, tényleg! Mondtam valamit, amiben volt "r" betű, és sikerült.

Engem óvodában erőltettek, hogy menjek logopédushoz, de mondjuk ki, sz@rt sem ért..

Ennek ellenére azt tanácsolom, próbáld meg, nincs két egyforma ember, bizonyára több szerencséd lesz.

2015. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 BringaManó ***** válasza:

A #8-assal értek egyet: nyilván lehet vele élni, akit nem zavar, azt nem zavarja... – viszont Téged szemmel láthatóan zavar, és nyilván rég óta (nem csak "ez a mai hiszti" :-), tehát szerintem is tedd meg bátran, amit meg lehet tenni az ügy érdekében, pláne, ha ilyen karnyújtásnyira lehet találni segítséget (vagy legalábbis "kezdőlöketet").

Évek múlva már nyilván javítani is nehezebb rajta, meg iskolai logopédus sem lesz "kéznél", akinek könnyen felteheted a kérdéseket...


Ha megmarad, és bármikor előjön a kérdés az életben, akkor rosszabb érzés lesz, hogy "fiatal koromban hülye voltam, és tojtam rá", mint ha azt mondod, "az iskolában mindent megtettem, hogy javuljon, és ennyire sikerült"... :-)


(De ne így legyen, hanem tűnjön is el! :-)

2015. jún. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!