Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondtam a munkahelyemen....

Felmondtam a munkahelyemen. Mi lenne most a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Ma felmondtam a munkahelyemen. Az elkövetkező 1-2 hónapban nem bánnám, ha nem lenne munkahelyem (hobbival szeretnék foglalkozni, amiből talán hivatás is lehet, ezért szeretnék arra koncentrálni), akár még fizetés nélkül is ellenék, szerencsére nem vagyok egyedül, és nem dől össze a világ, ha én nem keresek 1-2 hónapig.

Mivel járna, ha 1-2 hónapig nem dolgoznék? Mikre kellene figyelnem? Magam után fizetni a TB-t? Vagy be kell regisztrálnom munkanélküliként? Több éves megszakítatlan munkaviszonyom volt, így járna valamiféle ellátás, nem? Álláskeresési támogatás vagy mifene. Meg ha beregisztrálok munkanélküliként, akkor az is "munkaidőnek" számít? (Pl: TGYÁS, GYED szempontjából, tervezünk babát) Jól emlékszem erre?

Szerintetek mivel járnék most a legjobban, mik a lehetőségeim?

Előre is köszi a válaszokat!


2015. ápr. 13. 16:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképp cselekedtem tavaly ősszel.


"Mivel járna, ha 1-2 hónapig nem dolgoznék? Mikre kellene figyelnem?"


Szerintem semmivel, csak arra figyelj, hogy ne tunyulj el nagyon. Ne 10-kor kelj délelőtt, és hasonlók, mert azzal elmegy az egész napod.


"Magam után fizetni a TB-t? Vagy be kell regisztrálnom munkanélküliként? Több éves megszakítatlan munkaviszonyom volt, így járna valamiféle ellátás, nem?"


Igen, jár, max. 3 hónapig, a korábbi fizetésedből határozzák meg, hogy mennyi. Ezalatt nem kell TB-t fizetni. Nem tudom, milyen szempontból számít munkával töltött időnek. Ha viszont újra állásba mész, ha lejár, akkor nem számít megszakított munkaidőnek.


"Szerintetek mivel járnék most a legjobban, mik a lehetőségeim?"


Ezt te döntöd el, illetve milyen okból mondtál fel. Ha kikészültél idegileg, pihenj. Ha mást szeretnél csinálni, képezd magad, nézz körül.


Sok sikert, bármihez is kezdesz! :)

2015. ápr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!