Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy küzditek le azt, mikor...

Hogy küzditek le azt, mikor valamit nagyon nem mertek megcsinálni, de muszáj?

Figyelt kérdés

Konkrétan diákmunka vállalásról van szó.

Félek az ügyintézéstől, attól hogy elmenjek elintézzem.


2015. jún. 25. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyél erőt magadon, nincs abban semmi extra!
2015. jún. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát... Igen. Csak az a baj, hogy mindennel így vagyok.

Csomót őrlődök dolgokon, mert nem merem elkezdeni és így nem haladok egyről a kettőre.

Mást meg kitalálja és már meg is csinálja.


Valami segítség nagyon jól jönne.

2015. jún. 25. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi extra nincs ebben, a fiam is ilyen. Nehezen hozza meg a döntést. Vekeng napokig olyan dolgokon, amit 1-2 óra alatt meg lehetne csinálni, ha végre nekiindulna. De a vekengés könnyebb...
2015. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy te sem segítesz neki.
2015. jún. 25. 12:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, egyébként én is ilyen vagyok. Ilyenkor segíthetnek a motivációs videók, nekem mindig beválnak. Erőt kell venni magunkon... Másképp nem megy. Mindig a cél lebegjen a szemed előtt... Mindig a cél a fő. A hozzá vezető út, lásd ügyintézés csak mellékes tényező.
2015. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És milyen jól teszi! Szerinted mit gondolna a válaszoló fiáról mindenki, ha anyuci szerezne neki melót? Még a minimális tiszteletet se kapná meg, azt az icipicit, ami a diákoknak (nem) jár.

Én is melót keresek, sajnos-szerencsére van gyakorlatom álláskeresésben, ha kell a bátorítás írj ;)

Amúgy a nyakukra kell járni minden nap, hogy van-e már meló, azt várhatod, hogy majd ők értesítenek :/ Tudom ez introvertáltként nehezebb, de muszáj.

2015. jún. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van egy osztálytársam, aki egy igen szegény családból származik. (nem, nem cigány és nem is a sokadik gyerek.) Értelmes, normális lány. Tanév közben is diákmunkázik, mert kell. (technikus képzés, így a tanárok is elnézőbbek a hiányzott órák miatt) Nála konkrétan az a tét, hogy kerül e kaja az asztalra. Ennek fényében kétlem, hogy valaha is félt volna egy kicsit is attól, hogy az ügyintézés közben valamit nem tud, meg kell kérdeznie, kezdő lesz egy munkahelyen és eleinte szintén sokat kell kérdeznie, stb. Ha volt meló ment, akár hétköznap éjszakásba is, és másnap reggel nyolckor ott ült velünk az első órán úgy, hogy semmit nem aludt.


Mindezzel nem bántani akarlak. Egy fiatalnak sem kéne ilyen helyzetben lennie, csak azt mondom, hogy képzeld magad a helyébe és mindjárt nem fogsz félni egy kis ügyintézéstől.

2015. jún. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket, jókat írtok.
2015. jún. 25. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!