Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Történt hasonló mással is?...

Történt hasonló mással is? Nagyon lelkis vagyok! (közlekedéssel kapcsolatos). Többi lent.

Figyelt kérdés

Történet:

Autóznom kellett, ezzel nincs is gond, mert van jogsim.

De útépítés volt egy szakaszon és én mentem legelöl. Ilyen adóvevő+munkás+tábla helyzet volt.


A fickó nekem OLDALRA állt. A tábláját nem láttam, de már jóval előrébb azt próbáltam kiszúrni, hogy zöld, vagy piros-e az a kopott akármi.

Mire már jó közel értem (és semmi reakció, hadonászás), elmentem az út szélén álló ürge mellett, (vagyis amikor majdnem elmentem volna mellette még ki is ugrott elém, hadd üssem el, de már nem tudtam megállni), bementem félig lezárt útra, mögöttem hangos "miafasztcsinálsz?!"

és akkor látom, hogy jönnek szembe mások. Gyorsan behúzódtam két bólya közé és vártam amíg elfogynak a kocsik.


Baleset nem történt (csak tudnám minek ugrott ki elém az első "jelző"), de annyira kellemetlen volt. Egész nap ez járt a fejemben, most félek, hogy esetleg feljelentenek a rendőröknek (rendszám, autó színe (elég ritka szín, könnyű kiszúrni).


Tudom, nem ez volt a helyes cselekedet, legközelebb inkább megállok biztosra, akkor is ha esetleg zöldet mutat, de nem vagyok biztos benne. Csak ma annyira siettem, késésben is voltam, és van ugyan jogsim, de csak tavasz óta vezetek újra.


Annyira rossz ez az egész...


2015. jún. 25. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ilyen mindenkivel történik minimum évente egyszer :) Aki mást mond az hazudik. Valószínűleg nem a te hibád volt, csak hát a nagypofájú munkás akkor sem fogja magára vállalni a felelősséget ha egyesével kihúzod a fogait harapófogóval.
2015. jún. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szinte a 0-val egyenlő, hogy ennek következménye lesz, de légy figyelmesebb.


"akkor is ha esetleg zöldet mutat, de nem vagyok biztos benne. "


Hogy nem lehet ebben biztosnak lenni? :)

Nem azért ugrott ki eléd, hogy üsd el, hanem mert nem számított arra, hogy elindulsz, mikor nem neked van zöld. De ugye pont ezt nem vetted észre.

2015. jún. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)

Most egy kicsit könnyebb, és - így is megpróbálok minél óvatosabban vezetni de - legközelebb még jobban igyekszem odafigyelni és előre gondolkodni!

2015. jún. 25. 20:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Én éppen egy KRESZ-tanfolyamról mentem haza busszal kb. 1 hete, és ugye ilyenkor fiatalon (még a jogosítványszerzés hevében) egy barátommal előre ültünk a jobb oldalra, hogy lássuk a közlekedést. Szintén útépítés miatt egy sávon lehetett közlekedni, lámpa irányította a forgalmat.


Közeledünk a lámpa felé zöld jelzésnél, előttünk egy Suzuki megy. Ekkor a lámpa sárga jelzést adott (aztán pirosat) a suzukis szépen (nem intenzíven) fékezni kezdett, a mi buszunk szintén. Aztán hirtelen meggondolta magát, és olyan 30-ra lelassítva kikormányozta a buszt a Suzuki mögül a forgalomtól elzárt területre. A mellette álló beszélgetőpartnerének mondván: (a suzukisra gondolva) "Miért lassítasz, az ég telizöld volt.


De nem lett gond, be is értük az utolsókat, és mikor kiértünk a szembejövő forgalmat szabályozó lámpáig, láttam, hogy még mindig pirosuk volt. (Ugye ilyenkor úgy szabályoz a lámpa, hogy bizonyos időre mindkét irányban haladóknak piros van.)

2015. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még a #2-es vagyok.


Friss jogsival könnyű hülyeséget csinálni. Én 20 éve, külföldön, sikeresen bementem egy parkolóba kijárattal szemben :) AZ volt a szerencsém, hogy a végtelen bénázásomat kulturált módon fogadták, anyázás és egyebek nélkül, és beengedtek. Ez Németországban volt. Én is nagyon türelmes vagyok éppen ezért, ha más hibázik.


43/N

2015. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!