Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt erdélyi magyarok?...

Vannak itt erdélyi magyarok? Kérdezni szeretnék.

Figyelt kérdés

Szeretnék többet megtudni rólatok. Az egyik legkedvesebb tanárom is onnan származik, akit nagyon megszerettem. Őt viszont nem merem ilyenekről kérdezni. Igaz, hogy rosszul éltek? Rosszabbul, mint mi, magyarországiak? Tényleg rosszul bánnak veletek a románok? Hogy működik nálatok az oktatás? Mert bárkivel találkoztam, aki tőletek jött, az nagyon jól teljesített. Mind tanulásban, mind pedig munkában. Hogyan fogadtátok, hogy igényelhetitek a kettős állampolgárságot? Éltetek/éltek a szavazati jogotokkal? Büszkék vagytok-e a magyarságotokra? Őrzitek a kultúránkat? Tipikus magyar nevet adtok a gyerekeiteknek vagy esetleg nektek is az van?


Csak őszinte válaszokat kérek, úgyis anoním. Senkit nem pontozok vagy szólok le. Hisz én sem vagyok tökéletes. Nem muszáj mindenre válaszolni, ha esetleg tolakodó voltam.


2015. jún. 29. 14:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Én itt élek, megpróbálok sorban válaszolni.


Mi speciel nem élünk rosszul, szerintem pont ti vagytok most rosszabb helyzetben


Marosvásárhelyen élek, itt nagyon sok magyar ember van, leszólíthatsz akárkit, az magyar. Románokra tojok.


Oktatás? Ugyanúgy, talán kicsit lazább.


Kettős állampolgárságnak sok előnye van, igényelni a Papi lakban is lehet.


Élünk szavazati joggal.


Büszkék vagyunk.


Kultúra alatt nem tudom mit értesz, fejtsd ki. :)


Itt is mindenki Tamás, Norbi, Sanyi, a ritka nevek annyi százalékban fordulnak elő, mint nálatok.

2015. jún. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!