Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Döntésképtelenség?

Döntésképtelenség?

Figyelt kérdés

Adott egy munkahely, amit szeretek, mindenkivel jóba vagyok, aki közvetlen munkatárs. A munkával egyrészt tanulok is, másrészt szeretem is csinálni és szerintem ez manapság ritka és nem is igazán látok jobb lehetőséget, ha csak nem akarok gyökeres változást és vagy külföldre menni vagy legalább is keleti országrészt hátrahagyni.

Viszont a másik oldala a dolognak, hogy a keresetem semmire nem elég még az alap dolgokra sem...a főnökség számít rám, de kutyába se néznek, pedig sokszor nélkülem levegőt se tudnának venni...

Mit tennétek a helyemben? Próbáljam hátra hagyni az egészet vagy várjam a csodát hátha egyszer elérem, hogy értékeljenek is ilyen szinten?

Olyan tanácsokat kérek, amit ti is megtudnátok tenni ne álomszerű dolgokat :) előre is köszönök minden választ



2015. júl. 4. 15:50
 1/2 anonim válasza:
Semmiképpen se hagyd ott a munkahelyedet, addig ameddig nem találsz helyette egy másik biztos állást. Az nagyon szép és jó dolog, amikor valaki szereti a munkáját, szereti amit csinál és jól ki jön a munkatársaival, de sajnos abból nem lehet megélni. Van amikor nehéz döntéseket kell hoznunk, de hidd el, nem maradhatsz a mostani munkahelyeden örökké minimálbéren. Én azt mondom, hogy nézz további munkalehetőségek után, akár külföldön, akár Magyarországon. Én biztosan külföldön keresgélnék munkát, de attól függ, hogy mit dolgozol és mennyire keresnek munkatársat ebbe a témába. Bár én még csak 17 éves vagyok, már most tudom, hogy egyetem után (Turizmus vendéglátást szeretnék tanulni) külföldön szeretnél lakni és dolgozni. Itthon lehet lenne majd olyan munkahelyem ami közel van, kényelmes és a munkatársaimmal is kijönnék, de muszáj néha kiszakadnunk a komfortzónánkból és a saját lábunkra állnunk:)
2015. júl. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez az úgy nevezett "komfortzóna" elhagyása az akadály igen. A te korodban még nem biztos, hogy kialakult egy olyan élettér, amit nehéz itt hagynod mert még nagyobb részt magadra van gondod és ténylegesen minden fiatalnak azt tanácsolnám úgy tervezzen, ahogy te is.

Igaz még nem vagyok házas, de már megvan a társ jelölt így nem csak az én életemre lenne ez hatással. Meg közel a 30-hoz már nem feltétlenül akar az ember kísérletezni, hogy vagy bejön vagy nem, csak hát most is totál kilátástalan a helyzet, hogy alapvetően "kényelmes" életet tudjak magamnak meg a családomnak biztosítani...

Bárki olvassa ezt a kérdést jó tanács, hogy SOHA ne próbáljon olyan helyen elhelyezkedni, aminek bármilyen kapcsolata van a közszférával, legyen egy városgazda, önkormányzat stb. Mindenki azt hiszi, hogy milyen szerencsés, aki bekerül, mivel legtöbbször csak ismeretséggel lehetséges, de fatális tévhit. Fiataloknak meg külföld, külföld, külföld....

2015. júl. 4. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!