Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Képtelen vagyok elfogadni,...

Képtelen vagyok elfogadni, hogy ennyire ocsmány és visszataszító külsővel rendelkezem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok. Egyszerűen annyira hányingerkeltő a külsőm, hogy még a saját szüleim előtt is szégyenkeznem kell miatta. Régen nagyon durván pattanásos voltam, ami miatt az egész homlokom és az állam tele van undorító, hányingerkeltő sötét foltokkal, amik soha nem fognak eltűnni, hiába használok rá bármit. AHA hámlasztót használok egy hónapja, meg egy C vitaminos szérumot is fogok rendelni rá, de úgysem használ, ilyen sok sötét foltot nem lehet eltüntetni. Az állam tele van fehér mitesszerekkel, és még pár pattanásom is van. Egyszerűen annyira szégyellem magam a külsőm miatt, hogy már az utcára sem merek kimenni. Sminkelni nem akarom magam, mert akkor azt fogják hinni az emberek, hogy szép vagyok, és nem akarom, hogy olyannak lássanak, amilyen nem vagyok. Akkor már inkább elviselem, hogy elítélnek. Bőrgyógyásznál már voltam, azt mondta, hogy a foltokkal nem lehet mit kezdeni, majd valamikor egyszer sok év múlva elmúlnak. Kozmetikushoz is jártam sokáig, de semmit sem ért. De én nem bírok még évekig ilyen fejjel élni, egyszerűen már elegem van az egészből. Nem találkozhatok a barátaimmal, mert ők tökéletes bőrűek, és valószínűleg undorodnak tőlem. Nem mehetek edzésre, mert ott össze kell fognom a hajam, és úgy még gusztustalanabbul nézek ki. Ilyen fejjel valószínűleg barátom sem lesz soha.. Mit tegyek? Ez így nem élet, hogy egész nap ki sem mehetek a szobámból, mert mindenkit taszít a külsőm. Egész nap csak ezen gondolkozom, hogy mennyire ronda vagyok, és emiatt nem tudok semmit sem csinálni. Szerintetek mit tegyek? Próbáljam meg elfogadni magam valahogy, vagy kerüljem el továbbra is az embereket?

2015. júl. 10. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Esetleg a Manna szappan családból próbálj ki egy-kettőt.

Aloe verás termékeknek nézz utána.


De lehet,hogy inkább vmi hormonális dolog áll e mögött és ki kéne vizsgáltatni. Most,hogy itt a nyár azt javaslom,hogy napozz sokat,a nap rengeteget segít!!


Ezt meg tényleg ki fogod nőni. Egy barátnőm is nagyon pattis volt meg mindent aztán hiába használt rá bármit nem hatott,nem sminkelte magát,mert csak rosszabb volt tőle gimi végére szinte sima lett az arca,pedig sima arc lemosó szereket használt minden nap.

2015. júl. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De nem is a pattanásokkal van baj, abból csak 1-2 van, és Akneroxidot használok rá, ami nagyon jó, hanem a foltokkal meg a mitesszerekkel. És ezeket nagyon nehéz eltüntetni, csak évek alatt lehet...
2015. júl. 10. 12:16
 3/11 opened paradise ***** válasza:

Komoly komplexusaid lesznek,ha így folytatod.

Tini vagy,hidd el,el fognak múlni!

És nyugodtan használhatsz enyhébb sminket.

Nem mások miatt,hanem magadért,hogy te se így lásd magad,ahogy most.

2015. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De magamnak sem szeretnék hazudni a sminkkel. Meg azt sem akarom, hogy az legyen, hogy valakinek megtetszem úgy, hogy ki vagyok sminkelve, aztán ha véletlenül meglát smink nélkül, akkor megundorodik tőlem. Lehet, hogy el fog múlni, de mikor? És addig mit csináljak? Nem élhetek a szobámba zárkózva a külsőm miatt a tinikorom végéig..lassan megőrülök ettől.
2015. júl. 10. 15:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az Aloe First gélt, tényleg nagyon jó a foltokra, a pattanás utáni foltjaimat is eltüntette, az égésem nyomát is, egy próbát megér. Amúgy meg ez a legnagyobb hülyeség, hogy nem akarsz alapozót használni, hogy nehogy szépnek lássanak... miért, akkor mi lenne, ha szépnek látnának? Akkor nem sírnál itt, hogy téged senki nem fog szeretni. Én is használok, és ettől még nem szeret senki jobban/kevésbé, annyi az egész, hogy jobban érzem magam a bőrömben.
2015. júl. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"miért, akkor mi lenne, ha szépnek látnának? Akkor nem sírnál itt, hogy téged senki nem fog szeretni."

Lehet, hogy hülyeség, hogy nem sminkelek, de egyszerűen nem akarok azzal a tudattal élni, hogy csak addig szeretnek, ameddig smink van rajtam, és senki nem látja, hogy hogy nézek ki igazából, de ha megtudnák, hogy milyen a fejem smink nélkül, akkor meg elítélnének. Akkor inkább ne fogadjon el senki. Meg az alapozótól amúgy is pattanásosabb leszek...

2015. júl. 10. 16:34
 7/11 anonim válasza:
azért vagy pattanásos mert nem napozol! ha csúnya az arcod kend be krémmel lehetőleg niveával.
2015. júl. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szépség tanácsot nem tudok adni de elfog múlni szerintem.

Addig meg ne gyötörd magad minél boldogabb vagy annál szebb leszel szerintem minden jót

2015. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Napozás és a szolárium az segít,hidd el :) Nekem nyáron mikor napozok akkor a legszebb az arcom :)


14 vagy, majd 18 éves korod körül kb tuti eltűnik,de idő kell neki. Gimis osztálytársam 3.ig nagyon csúnya piros,pattanásos miteszeres volt az arca..hát csúnya volt tényleg...de nem ő,csak az arca. Ő semmi sminket nem rakott...minden reggel és este, lemosta arclemosóval,majd toniccal majd arc ápolóval. Kozmetikushoz járt havi 1x arc kezelésen. Aztán egyszer csak eltűnt neki..19 lehetett mikor ilyen volt az arca,most 22 éves...és makulátlan a bőre!!!

2015. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

pontosan átérzem amin keresztülmész! én is pont ugyanígy voltam/vagyok, igaz azóta már rengeteget javult a helyzet. én most 15/L vagyok, de amikor 14,13 voltam, szörnyű volt. nekem a kozmetikusi bőrcsiszolások lassacskán sokat segítettek, vagy kozmetikus is csinálhat neked ilyen gyümölcssavas hámlasztó pakolást, de a részletekért majd kérdezd meg őt, mert asszem ezek inkább télen ajánlottak amikor nincs napsütés. :)

de a lényeg az, hogy ne aggódj, garantálom hogy hamarosan javulni fog! a foltok, ha nem jönnek ki rájuk újabb pattanások, hónapról hónapra javulni fognak.

nekem sajnos elég durva hegeim vannak :( de az enyhébb foltok tényleg eltűnnek 1-2 hónapon belül :)

2015. dec. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!