Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Feloldódást segítő?

Feloldódást segítő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azzal a problémával küszködöm, hogy az évek alatt lemorzsolódtak a "barátaim". Egy barátnőm maradt meg, őt még általánosban ismertem meg.

(A többiek a tinédzser korszakomból valók voltak, lázadozás, piálás stb...amint ezekkel felhagytam, ők is eltűntek)

A legnagyobb problémám, hogy annyira zárkózott, feszült, ideges vagyok mikor új társaságban vagyok, hogy egyszerűen egy szót sem tudok szólni, csak ha közvetve érint a téma, vagy ha kérdeznek. Volt már, hogy próbáltak velem poénkodni, de annyira be voltam feszülve, hogy csak idiótán, erőltetve próbáltam rá visszaválaszolni, de annyira nyomorultul éreztem magam utána....

Az a legszomorúbb az egészben, hogy közben pedig eg életvidám, bolondos, csípkelődős lány vagyok, de ez sajnos így nem derül ki senkinek.

Nem tudom, hogyan tudnék találni magamnak társaságot. A jelenlegi barátnőmmel is elvagyok, de sajnos az évek alatt kialakult életcélunk, életvitelünk is teljesen más, pont úgy mint az érdeklődési körünk.

Neki folyamatosan vannak új barátai, és úgy látom, hogy nem igen válogatja meg őket. Sokszor volt már, hogy elhívott magukkal, de nem éreztem jól magam velük. (Nem akarok beképzeltnek tűnni, nem nézek le senkit érte, de a folytonos csövesborozás, az erdőszélén meg minden kihalt helyen csövezésből már kinőttem.)

Szeretem a rock zenét, de házibuliban is pl. egyetlen egyszer sem lehetett berakni egy bulizósabb, kedvcsinálóbb zenét, mert már egyből hőbörögtek, hogy fúj ez, fúj az.

Szeretem a "bolond" emberek társaságát, de viszont igénylem azért néha-néha azt, hogy komolyabban is el tudjak beszélgetni egy adott témáról. Eddig csak vagy ez, vagy az volt.

Hogyan tudnék barátokat találni úgy, hogy nem tudom önmagam adni? Annyira be vagyok már zárkózva, hogy magamtól a "kinyílás" nem megy. Gondolkoztam már az alkoholon, de nem szeretnék alkoholistává válni. Márpedig sokan váltak már azzá, pont ebből az okból kifolyólag.

Van esetleg olyan "szer" ami segítséget nyújthat abban, hogy felszabadultabb legyek? (Természetesen csak ideiglenesen, míg megszokom, beleszokok a társasági életbe)


Légyszives a bántó kommentekkel kíméljetek, így is rossz kedvem van. Köszönöm!



2015. júl. 10. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress olyan barátokat, akikkel megtalálod az összhangot. Nincs más opció.
2015. júl. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is pont ilyen vagyok, egyáltalán nem tudok ismeretlen emberekkel beszélgetni, soha nem is ismerkedtem meg senkivel saját magamtól

Direkt ilyen témájú terápiás csoport ha lenne a közelben arra elmennék ahol nem gáz ha nem tudsz mit mondani mert mindenki ugyan az probléma miatt van ott.


Vagy lehet az is segítene ha idegeneket szólítanál le ilyen-olyan indokkal, én egyszer próbáltam hogy egy csajtól megkérdeztem mennyi az idő de az is nehéz volt mire rászántam magam.

2015. júl. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

#1Igen, az jó lenne, de pont azzal vagyok bajban. :/


#2Nekem leszólításos helyzettel nincs problémám. Ráveszem magam, megkérdezem ennyi. De ugye úgy nem mehetek oda egy vadidegenhez, hogy szia ez és ez az érdeklődési köröm, leszünk barátok?!

Volt már párszor, hogy beültem egy-két szórakozóhelyre, de oda nem feltétlen barátkozni megy az ember, mindenki elmegy a maga társaságával. Meg egy nőhöz inkább (esetek 90%-ában) férfiak mennek oda, és nyilván nem barátszerzés céljából.

2015. júl. 11. 00:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok ezzel, de már annyira, hogy azt sem tudom, mit szeretek, hogy mihez lenne kedvem, mert nem csinálok semmit, nem is lenne senkivel. Pasikkal mindig jobban kijöttem, lazább is voltam, de rengeteg komoly probléma adódott ezekből a helyzetekből. Aztán kifejezetten a "nem normális" emberek társaságát kerestem, velük is jól kijöttem, mert nagyon toleránsak voltak, emiatt sikerült megnyílni, de ezekből is csak probléma lett probléma hátán.


Ha csak egy egészen picit iszol, már az is segíthet, ettől nem leszel alkoholista. Adj neki egy esélyt, ha nem válik be, nem kell folytatnod, ha meg igen, akkor csak addig lesz rá szükséged, míg beleszoksz. Amúgy meg akármilyen kellemetlen, ne add fel. Én feladtam, elzárkóztam mindenkitől, nulláról pedig sokkal nehezebb felkapaszkodni, ha egyáltalán lehetséges, mert nekem nem megy, egyszerűen elfáradtam.

2015. júl. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtál!

Mintha magamat olvasnám! (:(

Szerintem is egy darabig ez lesz a "megoldás". Hidd el, nem lehetsz sokkal mélyebben, mint én! :) (Ha ez megnyugtat....:D )

Én is sokszor úgy érzem, hogy belefáradtam, de ez nem így megy. Sajnos sokszor meg kell erőltetnünk magunkat, hogy valami jó történjen velünk!

Én bízom benne, sőt hiszek benne, hogy (ha nem is azonnal, de) sikerülni fog kilépnem a saját korlátjaimból. Ugyanúgy ahogyan neked is!

Már ezért megérte kiírnom a kérdést, kicsivel jobb kedvem lett, jól esik az, hogy vannak még emberek akik segítő szándékkal fordulnak hozzám!

2015. júl. 11. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!