Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi gondolatról a kiközösítéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

"Akit gyerekkorában a közösség kitaszított és gúnyolt, bántalmazták és lúzernek nézték, azt saját magának köszönheti. Az evolúcióból maradt meg, hogy az erősebb egyedek összetartó közösséget alkotnak és öngyilkosságba kergetik a gyenge egyedeket. Aki nem ölte meg magát és nem lépett túl a gyerekkori megalázásokon, azon nem működött a természetes szelekció, hanem a szociál darwinizmus, így nem szabad élnie."


Csak azért kérdezem, mert nekem hasonló gyerekkorom volt és nem érzem magam méltónak az életre.


2015. júl. 12. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség..


Nekem ilyen gyerekkorom volt (általános iskolában). Kötekedtek, megvertek, beszóltak, kiközösítettek. sokat lógtam miattuk a suliból, inni kezdtem, mert egyszerűen gyenge voltam, és jobban éreztem magam.

Aztán középsuliba kerültem, ahol találtam pár havert akik kihúztak a gödörből. Leszoktam az ivásról, lettek barátaim, lett önbizalmam. Nem kötekedik senki, nem közösítenek ki, egyenrangú mindenki mindenkivel. Együtt járunk koncertezni, fesztiválokra. Jelenleg diákmunkán vagyok egész jó pénzért.

Az egykori terrorizálóim pedig most ott járnak ahol én jártam. Isznak, drogoznak és nem tudnak mit kezdeni az életükkel, nincsenek igazi barátaik..


Azért mert szar gyerekkorod volt, még ne legyenek ilyen gondolataid. Múlt elmúlt, de a jövőt még te alakítod.. Élj nyugodtan, legyél önmagad és ne törődj a rosszakaróiddal :D

2015. júl. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Ki kell állnod magadért, még ha nem is nyersz. Ha megvernek, de te újra odamész és újra kiállsz a véleményed mellett az becsülendő. Hiába vernek Volt olyan akit utáltunk, de csak azért is mondta a magáét. Nem volt szimpatikus ezért nem barátkoztam vele, de becsültem, hogy csak azért sem alázkodik meg.


Ha volt egy világnézeted, megvédted amit szerettél egész végig mikor még piszkáltak is akkor egy életrevaló ember vagy. Ha viszont megalázkodtál akkor nem.

2015. júl. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem is mindig szivattak, leszóltak, aztán mégis többre vittem mint az "ellenségeim" 90%-a.
2015. júl. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Úgyszint!

Általánosban eléggé sokat szívattak, elkerültem gimibe, ott lett egy csomó barátom, onnantól kezdve minden jó lett. Most felnőttként többre vittem, mint az egykori szívatóim nagy része!

2015. júl. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Meleto vagy az eletre, csak hasznosan tölsd el az idöt.

Azert jöttel a vilagra, hogy elj. Legy boldog es ne bants masokat...

Egyszer azok a köcsögök is visszafogajak kapni amit masoknak artottak!


Engem is piszkalatak aztan sulit valtotam, itt nem piszkalnak.

Jol erzem magam.

Nem tudok fogalakozni mar vele, hogy mit mondtak.

Akkor nem tudtam kiallni magamert.



16L

2015. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy ez micsoda marhaság.

Egyrészt nem nevezném erősnek, aki csak csoportban érzi magát valakinek, és azzal kompenzálja a saját komplexusait, hogy másokat cseszeget, hátha addig elterelődik róla a figyelem.

Akiről ez szépen lepergett, nem lett lelkibeteg, nem lett öngyilkos, az pedig nem társadalmi hulladék, hanem edzett, erős személyiség.

Igenis jogod van élni. Nekem is ilyen gyerekkorom volt, engem a szüleim bántalmaztak, de nem az én hibám, és nem lettem tőle kevesebb, csak erősebb.

21N

2015. júl. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem létezne erkölcs, akkor talán még igaz is lehetne a gondolat.

De mivel létezik, ez pedig nagyon durván ellentmond neki, ezért nem kell követni ezt a gondolatot.

2015. júl. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem is kiközösítettek általánosban,piszkáltak stb. de mint utóbb bebizonyosodott,irigységből tette/tették. A főgonosz szóbanforgó bántalmazómnak az érettségit sem sikerült letennie,és jelenleg nála 4 évvel fiatalabb kislányokkal jár diszkóba. Mentálisan ott maradt egy 12 éves szintjén,habár akkor sem volt valami nagy ész,csak akkor még nem láttam rá. Ma senki nem áll vele szóba az osztályból,mindenki lenézi. Ha úgy vesszük,elégedett vagyok :D Szóval nem tartom logikusnak a szociál darwinizmust. Állatoknál esedékesebb,viszont az ember képes fejlődni,tanulni a hibáiból,ezért sokszor akit bántottak kiskorában,erős,sikeres felnőtt lesz,csak azért is.
2017. febr. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!