Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A korombeli magyar fiatalokat...

A korombeli magyar fiatalokat foglalkoztatja az a kérdés, miszerint miből fognak lakást/házat venni?

Figyelt kérdés

Nemrég hallottam egy kávézó teraszán lévő középkorúak beszélgetését, miszerint mekkora idióta a kormány hogy a semmire várja haza a kint dolgozókat.... Hol ott még mindig nem lehet ugyanazzal a munkával megkeresni annyit itthon, mint kint majdnem mindenhol. Ez az ország valóban olyanoknak élhető akik diplomásak, én is 100-110 körül keresek, de a magam 23 évével, egy ugyanennyi idős egyetemista később megkeres majd 3-500ezret is itthon, neki persze hogy nem lesz gondja semmire, mert ha akar autót megveszi, ha akar egy másfél milliós hegyikerékpárt zsebből kifizeti.


Közeli ismerős, Svájcban fodrász, le sem írom mennyit kap, mert nem erről van szó. majdnem 7 év után házat vett, autót, van szabadideje és nem kell számolnia hogy mire költ.


Most úgy komolyan, hogyan tudták így elcseszni a magyar béreket, árakat? Felénk egy olyan ház amire nem kell költeni és szép rendezett modern, az 15 milliótól kezdődik, ennyi pénzt honnan kerít elő az olyan, aki annyiért dolgozik mint én? Hacsak nem tudja eltenni évekig a fizetését teljes egészében ahogy nekem is muszáj ezt csinálnom. Nem járok szórakozni, annyi kiadásom van hogy konditerembe járok, 3 kisállatot tartok ők együtt nem kerülnek 2 havonta 5e ft-ba, ennyit még megengedhetek, de spórolnom kell hogy ha eljutok oda hogy a félretett pénzem megközelíti egy ház árát, akkor kevés hitelbe tudjak gondolkodni.


2015. júl. 12. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Öröklés, vagy részben az örökségből. A környezetemben ez a gyakori.
2015. júl. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetemista megkeres 3-500 ezret itthon? Hol? Nem mindenki mehet egy nagyon jól menő multihoz vezető mérnöknek...


Egyébként itthon aki nem ügyeskedik, az nem fog lakást/házat venni, max ha lehúz pár évet külföldön és utána jön haza. Jó példa erre a sok szállodai munkás, akik megkeresnek 1200-1400 eurót úgy, hogy van szállásuk és több helyen kaját is kapnak. Mellé jön a 13. és 14. havi bér és ez évente máris durván 5 millió forint fölött van, ha spórol. 3 év szállodai munkával megkereshető egy jó ház ára és ha akar, akkor haza is jöhet.


Utána egy szerényebb bérből is simán meg tud élni, ha nem betanított munkásként kell dolgoznia. A többi fiatal (köztük én sem) nem gondolkodik önálló lakáson, legalábbis ezt tapasztalom. Max külön albérletben laknak a családjuktól.


Én konkrétan meg fogom tartani a régi vidéki házat és ha eljön a nyugdíj (ha lesz egyáltalán) akkor oda fogok költözni és ott fogok élni.


Egy 150 ezret (79000 + okosban) kereső mérnök.

2015. júl. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1. válaszát osztom. Akineka szülei nem tudnak adni lakást, annak marad a hitel. Igaz az más kérdés, hogy nyilván pályakezdő fizud van most, de hosszú távon elég gáz lenne, ha ennyi maradna, azért nem árt eljutni egy olyan szintre, ahol már érdemben kapsz pénzt.
2015. júl. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Felénk egy olyan ház amire nem kell költeni és szép rendezett modern, az 15 milliótól kezdődik"


Kilóg a se@@ünk a gatyából,de képtelen elvárások azért vannak! Le kell adni a hatalmas igényekből ,ha ócska a fizetésünk és nem akarunk se 100év hitelt amit bármikor bebukhatunk és úszik minden, se külföldi aljameló nem akarunk évekig csinálni,kutyakaján élve egy tömegszálláson lakva,hogy félre tudjunk tenni.


Vidéken lepukkant házat veszel, saját magad apránként megcsinálod anyagárban és van hol laknod. Vagy kötsz egy eltartásit,bár ehhez nem lenne gyomrom.

2015. júl. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4. Nem 2002-t írunk, hogy vidéken 15 M alatt olyan lepukkant házat kapsz, ahonnan munkalehetőség is van, és nem egy pénztemető a ház, vagy tesós környéken van. És nagyságrendekkel drágult az építőanyag, szerelvények, a bérek meg még mindig a 13 évvel ezelőtti szinten mozognak.

Az egyszerű átlagjózsit is meg kéne fizetni, mert sajnos az a trendi, hogy minden tucatképzettségű örüljön, hogy munkát kap, és nem dögöl éhen az árokparton. Pedig rájuk is szüksége van a gazdaságnak, szívességből ők nemigen kapnak munkát. Más kérdés, hogy inkább keresnek egy balekot két értelmes ember helyett, aki elvégzi a két ember munkáját egy éhbérért. És ahelyett, hogy végre rendet rakna egy kormány a munkatörvénykönyv betartatásában, és a tisztességes megélhetést biztosító bérezés terén, ilyen kádárista alanyi jogon járó 50 ezrekkel, meg közmunkával kábítják az embereket. Nem minimálbér, meg erzsébetjegy kell ide, hanem egy normális, és betartatott munkatörvénykönyv, és értelmes, tisztességes adóztatás. És akkor lenne normális bérezés is. De hamarabb fogok én Londonban targoncázni, mint hogy ez megvalósuljon.

2015. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!