Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önkéntesség? Kórházba menni...

Önkéntesség? Kórházba menni gyerekekkel játszani, beszélgetni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok (majdnem, már csak pár hét :D)

Most leszek végzős egy erős gimiben. (Orvosira szeretnék majd menni.)


Nagyon szeretnék önkéntes munkát vállalni, akár suli mellett is, hetente 2-3 alkalommal pár órát.


Igazából annyi a lényeg, hogy emberekkel szeretnék foglalkozni. Szívesen játszanék meg beszélgetnék beteg gyerekekkel, olvasnék nekik mesét, meg ilyesmi.:)


De például rászoruló gyerekeket (általános iskolásokat) is szívesen korrepetálnék ingyen, vagy napközikben is szívesen vigyáznék rájuk délután.


Igazából tényleg szinte bármit, csak annyi, hogy hajléktalanokkal nem szívesen foglalkoznék (kezdetben legalábbis.)


Néztem a neten, de nem találtam semmit...

Menjek be a gyerekklinikára, és kérdezzem meg? Vagy hogyan lehetne ezt?


18/L


2015. júl. 16. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
A civil.info.hu oldalon a baloldali menüsorban válaszd kiaz Önkéntesség-et! Vagy Közhasznú önkéntesség, nemtom. Kijön akkor azon intézmények listája, akik fogadnak önkénteseket. A tapasztalatom az, hogy csak ezek a szervezetek vannak felkészülve ilyen munkatársak fogadására, "mindenki" más hülyén méz, és nem érti, mit akarsz.:) És még tolakodásnak is veszik.
2015. júl. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt pl. tudom, hogy a Családsegítőben lehet korepetálni lemaradt gyerekeket.

Esetleg nem vagy budapesti?

Merrefele laksz?

2015. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudok helyesen írni, csak rossz a billentyűzet.:)
2015. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pécsi vagyok.
2015. júl. 16. 15:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Pesten tudtam volna egy konkrét Családsegítőt, amelyikben konkrétan várnak korrepetítorokat.:)
2015. júl. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én Miskolcon csináltam ilyet, nálunk a suliban az egyik tanár intézte, és intézetben élő gyerekeket lehetett korrepetálni. Magánúton szerintem az a legjobb megoldás, ha közvetlenül ott érdeklődsz, ahol az önkéntes munkát szeretnéd végezni.
2015. júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a Bethesda kórház honlapján tudom, hogy lehet regisztrálni önkéntesnek. Illetve én a K and H gyógyvarázs programba jelentkeztem, de itt Pesten olyan nagy az önkéntesek száma, hogy még nem tudtam menni, egyszer sem mesét olvasni, játszani gyerkőcökkel. :(
2015. aug. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!