Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy pszichopat...

Mit lehet tenni egy pszichopata emberrel? Hogyan lehet felismerni? Ti találkoztatok már valaha pszichopatá val? Kort, nemet is .

Figyelt kérdés

2015. júl. 20. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
te nem fogod felismerni, ahhoz szakembernek (klinikai pszichiaternek) kell lenni, es o sem ismeri fel elso pillantasra, csak komoly vizsgalatok utan.
2015. júl. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2015. júl. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdező valami konkrétum?Mi történt?
2015. júl. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

# 1

Ez sem igaz, mert a legtöbb szakember tagadja, hogy valóban léteznének.

2015. júl. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én foglalkoztam a témável tavaly (cikket írtam suliújságba), és utólag jöttem rá a barátnőmmel, hogy az egyik osztálytársnőnk minden bizonnyal az. Szinte az összes kritériumnak megfelelt, és tényleg az a típus, aki megfelel a „hétköznapi pszichopata” címnek. Mindannyian 15 évesek vagyunk és lányok. :)
2015. júl. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

1. Tenni semmit nem lehet.

2. Felismerheted ha nagyon jo ember ismero vagy es nagyon figyelsz a reszletekre. De egy normalis embernek eselye sincs.

3. Igen en. 16/L

2015. júl. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A kérdés jó a válasz viszont nehézkes.

A közhiedelemmel ellentétben a pszichopata nem egy erőszakos levakarhatatlan ember (tehát nem keverendő a szociopatával, aki azért ilyen, mert kiskorában hatalmas trauma érte „verés, nemi erőszak”), hnem egy olyan ember akiben nincsenek érzések, megbánás, de itt más áll a háttérben: szürkeállomány csökkent mennyiségben van jelen azokban az agyi régiókban, amelyek az empátiáért, az erkölcsi-szociális érzelmekért és a morális érvelésért felelősek (vagyis lehetséges hogy van benne valamennyi érzelem, ha sikerült valamennyire kifejlődnie az agyban).


Felismerés, tünetek alapján:

-Felületes báj, amit fel is használ ahhoz, hogy elérje céljait (bizony a célok elérése éltet szorakoztat és az odáig vezető út)

-Okszerűtlen gondolkodás (pl beszélgetéseknél bármikor közbevágok és teljesen más témát hozok fel)

-Idegeskedés hiánya

-Megbízhatatlanság

-A megbánás és szégyenérzet hiánya

-A szociális normák szándékos megszegése (egyszerűen imádom, nem is tudom mire vannak a szabályok)

-Öngyilkos szándékok, bár ritkán valósítja meg (sokszor elgondolkodtató, bármikor megtenném, ha rosszra fordulna az életem pl hajléktalanság)

-Felelőtlenség

-Mások elméjének befolyásolása (nincs is annál jobb, ha valakit megtudok manipulálni és uralom a helyzetet)

- A pszichopata valahol mélyen élvezi a helyzetet, ha bajba kerül.(attól függ, de sokszor szeretem megadni másoknak az előnyt és úgy nekivágni a dolognak)


Cleckley* úgy határozza meg a pszichopátiás beteget, mint a normális ember tökéletes másolatát, amely egy az épelméjűséget tükröző álarccal rejti el belső emberi hiányosságait. Bár őszinte, intelligens és sokszor jó társaságnak is bizonyul, ez mind felületes, ugyanis a pszichopata ember nem képes őszinte érzelmeket érezni. Ez egy fajta védekező mechanizmusa a pszichopatának, amellyel akár 100 százalékos életet tud élni anélkül, hogy bárki gyanítaná mit rejt az álarca.

* Hervey Cleckley és Az épelméjűség mint álarc, csak angol verzióban érhető el, úgy tudom

tehát nincs valódi érzelem, habár az érzelmek tanulhatóak valamilyen szinten (illetve a nevelés is közrejátszik pl: sokszor csináltam olyan dolgot, amit meg kellene bánnom, de a szüleimnek a megbánást valamilyen módon sikerült belém nevelniük; jogos is ha másnak rossz véleménye lenne rólam akkor kevésbé manipulálható), de azokat csak egyes célok megvalósításához tanuljuk ki.


Amennyiben valakiről feltételezed, akkor itt van egy egyszerű kérdés, amelyre NINCS konkrét válasz de egy pszichopata ugyanazt fogja válaszolni:

Ez a történet egy lányról szól! Az édesanyja temetésén találkozik egy férfival, akit eddig nem ismert. Azt gondolta, ez a férfi lenyűgöző, Annyira hitt abban, hogy ő álmai hercege, hogy beleszeretett, de soha nem kérte el a telefonszámát* és aztán…….. Néhány nappal később a nő, megölte a nővérét!

*nyilván a temetésen nem adódott meg az a helyzet.

Kérdés: Mi motiválta a fiatal lányt nővére meggyilkolására?

Először gondolkodj el rajta, elméletileg elsőre rá kell vágnia a választ, legalábbis én nem is tudok másmilyen logikus választ elképzelni.

Választ olvasd visszafelé: <= !tnigem ersétemet a nöjle ifréf a etlémer tzA <-


De hogy hogyan is ismerheted fel szerintem:

- nagyon egoista, tehát nehéz vele kapcsolatot létesíteni vele (vagy ha igen a nőket önkielégítésre használja fel)

manipulál, ennek az a lényege hogy észre sem veszed csak, hogy meggyőző, de amire kiderül már késő

- saját célja érdekében mindent, pl: Mentalista című sorozatban Patrick Jane célja annyi, hogy megtalálja és megölje a családja gyilkosát, ez a legfontosabb motivációs önérdek. Erre pedig a legjobb módszer az, ha a nyomozást végzők közvetlen közelében, azok munkatársaként dolgozik (közben velük is játszik).

- Egy pszichopata, ha akar, tud megnyerő lenni!

- Esetleg még úgy tudod észrevenni, hogy valamilyen kis/nagy dolgon felhúzod magad amit ő tett és megvárod, hogy lesz-e belőle sajnálkozás.

2015. szept. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!