Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ha valaki részeg...

Szerintetek ha valaki részeg az igazat mondja amit amúgy nem mondana el és csak magában gondolja így és szeretné vagy pont hogy össze vissza beszél hülyeségeket amit nem is gondol komolyan?

Figyelt kérdés
2015. júl. 21. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Én részegen is átgondolom amit mondok, szóval ugyanazt mondom józanul, max nehezebben :)
2015. júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Barátom tegnap 10 percenként hívogatott és könyörgott h koltozzek oda de józanul is így gondolhatja?
2015. júl. 21. 09:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Nemtudom, nemismerem a barátod.
2015. júl. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem feltétlenül gondolja józanul is így. Mikor részeg valaki, könnyelművé válik és hoz olyan döntést illetve mondd olyat, amit józanul, átgondolva másképp ítélne meg. Szóval erre ne alapozz, ha komolyan szeretné, hogy odaköltözz, akkor nyilván jelezni fogja, de szerintem nem hozza fel ezt a témát, sőt, úgy érzem kerülni is fogja.

Az is kiderül számomra, a kommentedből, hogy Te szeretnél hozzá költözni...hát kérdezz rá és minden kiderül :)


Sok sikert

2015. júl. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Az ital kiüti az agy bizonyos funkcióit. Én ezt igazságnak nehezen tudom felfogni, mert ha az egy mechanikus eszköz lenne és egy baltával leverném a harmadát, akkor nem gondolom, hogy az egy igazabb szivattyú volna. A részeg ember agyának egy bizonyos része halottá válik, és a maradék funkciók működnek csak.


Máshonnan megközelítve, ami miatt neked igaznak, SŐT, igazabbnak(!) tűnhet valaki részegen, az az, hogy az egyszerűbb, primitívebb, ösztönösebb részek maradhattak meg a kiütés(ivás) után és azok a primitív részek a legáltalánosabban és legelterjedtebben működő dolgok az emberi agy funkciói között, értsd. mindenki vágyik nemi szervre, az egyetemi tanár és a discoba igyekvő 14 éves kislány is. A különbség nem a primitív részekben keresendő, hanem a magasabb rendű funkciók között, pl. kreativitás, tapasztalat, intelligencia, amelyekre viszont ártalmas az ital. Így hát azért tűnhet igaznak neked, mert éppen te is vonzódsz a nemiséghez, és így nem az jut elsőre eszedbe, hogy ennek biztos kiütötte az agya bizonyos funkcióit az ital, hanem, hogy az igazat mondja, mivel amit mond, azt amúgy te is igaznak gondolod legbelül.


Megint másképp elmondva, ha van valaki, aki megerőszakol egy nőt, a másik meg csak elképzeli, de utána átgondolja, hogy az társadalmilag sem lenne jó, meg a nőnek sem, magyarul a primitív funkcióit felülbírálja, az a két eset nem ugyanaz. Csak az a hasonló a két esetben, hogy a primitív funkció ugyanaz, és ugyanazt mondatja és érezteti az emberrel, de az egyik ezt felül tudja írni magasabb rendű funkciókkal, így nem értelmes azt állítani, hogy de valójában, meg igazából ez a másik is, ha őszintén nézzük, akkor meg akarta erőszakolni a nőt, mert a valósághoz, meg az igazsághoz hozzá tartozik az a magasabb rendű gondolat vagy funkció, ami ezt leszavazta.

2015. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*Szóval a mechanikus eszközre mondtam példaként a szivattyút, remélem nem lett túl zavaros.
2015. júl. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!