Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor emberekkel kell beszéln...

Amikor emberekkel kell beszélnem, úgy érzem mintha részeg lennék. Az arc kiemelkedik, de körülötte minden homályos, kissé szédülök, és alig fogom fel azt amit mondanak. Többi lent?

Figyelt kérdés
Sokáig voltam egyedül, sőt, még most is egyedül vagyok. Nehezen kommunikálok az emberekkel, de a legrosszabb az, amit fentebb írtam. Mitől lehet ez? Hogy tudok rajta változtatni?
2015. jún. 29. 00:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Enyhe pánikbetegségféleség. Annyira elszoktál az ilyen fajta ingerektől, hogy nem tudod feldolgozni, amikor szembesülsz vele. Mint amikor az egyszerű tanyasi ember felmegy a nagyvárosba, és megbabonázva mered a sok autóra. Ha még szorongsz is, az nyilván nagyban megerősíti ezt a kellemetlen benyomást.


Járj sokat emberi társaságba, hogy szokjad az emberek jelenlétét, és persze beszélgess minél többet, el fog múlni. No meg úgy általában igyekezz sínre tenni az életedet. Amíg enyhébb vagy súlyosabb depresszióval vagy szocális fóbiával, más ilyesmivel küszködsz, addig az testi tünetek formájában is rendszeresen jelentkezni fog.

2015. jún. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én szociális analfabéta vagyok, sokáig ha olyan beszélt hozzám, aki nem nagyon közeli ismerős (barát vagy családtag), csak figyeltem, hogy beszél, de kb. semmit nem fogtam fel belőle :D
2015. jún. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: köszönöm! Igen, eléggé el vagyok szokva ettől és igen, jó pár éve van 'depresszióm'. Igyekszek változtatni, de hihetetlenül nehéz..:\


Második válaszoló: Igen, én is így vagyok ezzel. Akkor a ciki mikor valami fontos dolgot magyaráz az illető perceken át, majd mikor befejezi, megkérdezem, hogy mit is mondott..:D

2015. jún. 29. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!