Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a romániai...

Mi a véleményetek a romániai (erdélyi) magyarokról?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én is az vagyok, ráadásul magyar állampolgár, és Budapesten születtem, csak Erdélyben élek. És a múltkor néhányan egy magyarországi táborban lerománoztak, és eléggé rosszul esett, főleg, hogy őszintén szólva nem állok a legjobb kapcsolatban az itteni románokkal. 14/L

2015. aug. 3. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Eddíg csak jó tapasztalataim vannak :)

Ha gondolod, szívesen barátkoznék Veled is :)

2015. aug. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
10%

Tisztelem őket hogy még úgy is fenn tudják tartani a Magyar kultúrát hogy a tetves oláhokhoz csatolták őket.

De kitartás, mert nemsoká nem lesz olyan hogy "romániai Magy", csak Nagy Magyarország!

2015. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
A normális román magyarokkal semmi bajom,vannak barátaim között is,kedvelem ôket és tényleg le a kalappal :) De a román cigányokat utálom.Köcs*g bar*m az összes.Egy tanulmányi kiránduláson vettünk részt,miután leszálltunk a buszról,a tanárok arra lettek figyelmesek,hogy egy csapat cingi közelít felénk ezt ordibaálva: " Takarodj*tok hazafele ti retkes magyarok!Rohadjatok meg!Minek jöttetek IDE? Lehet menni vissza a ki*aszott buss a!" 14/l két éve történt
2015. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Bud*s oláhok mind!
2016. aug. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Őszintén? van pár darab romániai magyar ismerősöm és mind unszimpatikus.


Hogy miért? Azt nem mondom meg, könyvet lehetne róluk írni, de tapasztalja meg mindenki, beszélgessen, ismerkedjen velük, kérdezzen tőlük bármilyen nemű témát, akár a politikáról, akár oktatási dolgokról, bármiről, főleg a magyar történelemről, fognak páran pislogni. Nyilván vannak kivételek, de akikkel eddig megismerkedtem mind hozták a formájukat.

2016. okt. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó! Rossz körökben forogsz, ami természetesen téged is minősít. Azért illene tudni Erdélyben nem tanítanak az iskolában magyar történelmet, ettől függetlenül az olvasottabb réteg tisztába van a magyar történelemmel. A pislogást meg valószínű a stílusodnak köszönheted.
2016. nov. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bunkó
2016. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!