Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az erdélyi...

Mi a véleményetek az erdélyi magyarokról?

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 14:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Sokat lehet tőlük tanulni, sok itteni magyar példát vehetne róluk. Rosszat még nem hallottam róluk.
2011. aug. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Éltem elég sokáig Budapesten, Soltvadkerten, most éppen Nagyváradon vagyok (meló ügyben), és elég sok székelyt is ismerek. Amit azonnal észrevettem, az az, hogy:


-ha leülök beszélgetni egy erdélyi emberrel, rögtön azt keresi, hogy mi bennünk a közös, miben hasonlítunk, miről lehetne dumálni

-ha leülök beszélgetni egy közép-magyarországi emberrel, rögtön azt keresi, hogy miben különbözünk, milyen ürüggyel köthetne belém


Szerintem ez így nagyjából mindent elmond a regionális különbségekről, tovább nem is ragoznám a dolgot.

2011. aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
A székelyek hatalmas nagy arcok. Imádom őket! Kedvesek, közvetlenek, és némileg műveltebbek is, mint az átlagmagyar.
2011. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Fontos szempont: tisztább, szebb magyar nyelvet beszélnek, mint a magyarországiak.
2011. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt hatással rájuk a Kádár féle antinacionalizmus és a globalizmus is kevésbé eddig.

Az észak-erélyi magyar amúgy ritkán székely, nem igazán sértődik meg ezen, de kérlek tudjunk róluk minimum annyit mint ők rólunk! - Nem mondtam hogy itt valaki azt mondta.

Amúgy barátságosak és még igyekeznek jobbak lenni, nem úgy mint mi.

2011. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

nem sokat tudok róluk, hogy őszinte legyek

két kedves ismerősöm Erdélyi származású, belőlük kiindulva csak a legjobbakat feltételezhetem :)

2011. aug. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddig válaszokat!


Nekem eddig csupa jó magyarországi tapasztalataim vannak 1-2 apró kivétetellel, s hamarosan az állampolgársági esküt is leteszem. :)

2011. aug. 10. 18:51
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Állampolgársági eskü? Minek? Csupa olyan dolgot tartalmaz, ami magától értetődő. Nem igazán értem ezt az eljárást.
2011. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Előre figyelmeztetlek, hogy az itteni magyarokban fogsz csalódni néhányszor. Viszont kérlek nézd el nekik, hosszú ideje butítják őket és nem képesek felébredni. Sajnos.


Minden jót!

2011. aug. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
74%

Szerintem sokkal szebben beszélnek magyarul, mint mink.

Értem ezalatt pl., hogy az Erdélyből származó kollégám üdítő helyett hűsítőt szokott kérni a presszóban. :)

2011. aug. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!