Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet ezzel a...

Szerintetek lehet ezzel a bőrbetegséggel normális életet élni?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és a durván pattanásos, mitesszeres arcom miatt régóta járok bőrgyógyászhoz, de eddig minden, amit felírt, csak ideiglenesen használt. Ma voltam megint, és adott egy papírt, amire le van írva, hogy eddig miket írt fel, és mire. Most láttam, hogy az van odaírva diagnózisnak, hogy acne conglobata... Én nem is tudtam eddig, hogy ez a betegségem, azt hittem, hogy csak simán ronda a bőröm. Én úgy tudom, hogy ez a betegség a pattanások legsúlyosabb fajtája, és kb sehogy sem lehet eltüntetni. Szóval az a lényeg, hogy sok nagy, vörös pattanásom van, amik foltot hagynak maguk után, és rengeteg nagyon feltűnő mitesszerem. Vannak időszakok, amikor egy pattanásom sincs, de most például borzasztó az arcom állapota. És ezen nem segít semmilyen csodakrém meg házi praktika. Roaccutan-t szeretnék szedni, de tavaly azt mondta a bőrgyógyász, hogy azt ilyen fiatalon nem meri felírni. Én eddig azt hittem, hogy az acne conglobata az csak a súlyos bőrelváltozásokat jelenti, de úgy látszik, hogy nem. Vagy ha igen, akkor meg nekem is az van... És fogalmam sincs, hogy hogy éljek együtt ezzel. A legtöbb embernek tökéletes bőre van, és egy normális tini már azért kiborul, ha egy észrevehetetlen pattanás kijön rajta. A legtöbben az ilyen bőrű embereket igénytelennek és gusztustalannak tartják. Például a barátaim mondják, hogy "Már megint kijött rajtam egy pattanás, annyira ronda vagyok!", én meg ott állok ilyen fejjel..meg hogy egy pattanásos emberrel senki sem jönne össze. Na igen, ez a másik...szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy ilyen bőrrel soha senki nem lesz képes vonzódni hozzám. Persze most nem ez a legnagyobb problémám 14 évesen, de ha ez a bőrprobléma soha nem múlik el, akkor nem tudom, hogy mi lesz velem. Egész nap azon agyalok, hogy mit vegyek meg a bőrömre, de úgy sem használ semmi... Szerintetek lehetséges így normális, boldog életet élni?

2015. aug. 4. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Sajnálom! Először is, senkinek nincs tökéletes bőre! Nem szép dolog hogy bántanak, nem tehetsz róla, próbáld megértetni velük. Nekem sokáig pattanásos voltam, de nagyon. Anyám is mindenfélét mondott rám. Én azt csináltam, hogy ha beszóltak, cinikusan visszaszóltam, hogy szerintem jól áll, direkt növesztem, és akarok a másik oldalra is egyet! Ez hatott, leszoktak róla azok, akik olyan debilek,hogy nem fogják fel, hogy nem önszántamból ilyen.

Meglepődnél hány lánynak van ilyen pl Amerikában is. Keress rá YouTube-on. How to cover acne. Meg fogsz lepődni. Nem tudom mennyire jó ötlet rákenni sminket acnere, de ha nem gyullad jobban, egész jól el lehet tüntetni. Csak úgy mellékesen, van pár bőrbetegség még, amivel az orvosok nem tudnak mit kezdeni... roaccutant ne szedj, én már a papírja olvasása közben halálra rémültem, amikor a páromnak írták fel. Annyi mellékhatása volt, hogy azt mondta inkább pattanásos lesz. Amúgy nem használt, pattanásra sem, nemhogy acnere.

2015. aug. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

én is sajnos ebben szenvedek. Tucatnyi krémet használtam már, a bőrgyógyász írta a legtöbbet és semmi. Max. annyi hatásuk volt, hogy a pattanások mellé még ki is száradt a bőröm, lángvörös volt, hámlott, de a pattanások makacsul ragaszkodtak. 20 évesen kaptam fogamzásgátlót, azt mondták, hogy fú ez aztán megszünteti őket. Sajnos nem... maradtak, bár fele annyi lett mint azelőtt (hatalmas haladás már ez is). Vizsgáltak hormonszintet, pajzsmirigy, PCOS-ra és egyik sincs. Ilyen átkozott bőröm van, acne.

A mamámnak is ilyen volt, ő 30 éves korára szabadult meg tőlük, mondjuk így 70 évesen is alig ráncos, szóval van előnye az ilyen zsíros bőrnek is.

Most 25 éves vagyok és még mindig vannak... már mindenkinek szép a bőre, csak nekem nem. Igaz, most már picikék és inkább csak a T vonalban (azelőtt mindenhol voltak). Amúgy rendes életet élek, csak korrektort használok, ha nagyon piros egyik-másik, mert a púdertól csak rosszabb, de a kori legalább leszárítja. van barátom is, igaz, az 1. barátom 19 éves koromra lett, nem is tartósan, de a mostanival együtt vagyok már 2 éve és nem zavarja hogy csúnya a bőröm. Én már rég bevettem azt a bizonyos tablettát, hogy mit szólnak mások :) és minden másra nagy gondot fektetek, hogy milyen a hajam stb. így nem gondolják, hogy igénytelen vagyok. Járok szaunába, gőzkabinba, úgy vettem észre az némileg segít.

2015. aug. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Nekem most a Zinerytet írta fel a bőrgyógyász, de nem tudom, hogy meg merjem-e venni, mert sokan írják, hogy még rosszabb lett tőle a bőrük...ráadásul használok C vitaminos szérumot meg AHA hámlasztót a foltokra, nem tudom, hogy ezek mellett lehet-e használni. De még ha a pattanások el is múlnának, a rengeteg mitesszer és folt ott marad...kezdem úgy érezni, hogy örökre ilyen marad a bőröm. Tetralysalt szedtem már, ami hihetetlenül jól rendbehozta a bőröm, de miután abbahagytam, megint ilyen lett. A Roaccutan-nal meg úgy vagyok, hogy tudom a mellékhatásait, de ha találok egy bőrgyógyászt, aki hajlandó felírni, akkor beszedem. Ezek a durva mellékhatások ritkán fordulnak elő...
2015. aug. 4. 13:59
 4/16 anonim ***** válasza:

2. Igen ez nagyon sokat segít!

El ne hagyd magad! Légy csinos, minden másban.

Kicsit segíthet, ha sokszor mosol hajat, mert a por kéretlenül is rámegy az arcodra onnan. Otthon fogd hátra. Gyakran mosd a párnát, huzatot, azt hallottam ez is használ kicsit. Nem azt mondom hogy piszkosan élsz, tudom hogy nem, de ezt olyanoktól hallottam akiknek van ilyen.

2015. aug. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ritkán a fenét! Majdnem mindenkinek, és nem csak egy, hanem egyszerre több is! És még mindig nem használ...

Eddig két embernél láttam hogy szenvednek tőle, de nem használ. Pattanásra sem használ, hát meg acnere. De ezt már írtam. Ugyanolyan mint a többi gyógyszer.

2015. aug. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálunk az orvos azt mondta, felírja, ha aláírjuk a papírt, hogy vállaljuk a következményeket. Ezer % hogy lesz mellékhatás, csak az a kérdés mennyi és milyen erősen. Elképesztő, olyan is volt a papírján, hogy fulladás, meg öngyilkosságra való hajlam, ájulás, depresszió. Ezek a durvák.
2015. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem hagyom el magam, adok a külsőmre, de vannak szépséghibáim ezen kívül is. Igazából azért félek én is a Roaccutan-tól, de sok embernek meg használt..szóval csak akkor fogom kipróbálni, ha semmi más nem válik be. De egyszerűen annyira borzalmas érzés, hogy nem mehetek emberek közé, nem mehetek nyaralni meg strandra, mint minden normális ember, mert ott smink nélkül kell lenni, és a hámlasztás miatt amúgy sem mehetek napra... Az iskolában szégyenkeznem kell a tökéletes bőrű osztálytársaim meg a barátaim előtt, és már a hobbijaimmal sem tudok foglalkozni, mert egész nap azon gondolkozok, hogy mit csináljak a bőrömmel, és semmi mással nem tudok foglalkozni ezen kívül...Nem tudom, hogy lehet így teljes életet élni. (Bocsánat, hogy itt panaszkodok erről, de senkinek nem tudok erről beszélni, mert körülöttem mindenki szép bőrű, és egyszerűen nem fogják fel..)
2015. aug. 4. 14:16
 8/16 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintetek rendben van, ha ezeket használom az arcomra? Lehet ezeket együtt használni?

Reggel: C vitaminos szérum, és a Differin gélt szeretném bőrgyógyásszal felíratni, de még nem tudom, hogy meg tudom-e szerezni.

Este: La Roche Posay Effaclar Duo, Zineryt. Hetente 1x 10% AHA hámlasztó. Ha ez sem működik, akkor Roaccutan...

2015. aug. 4. 16:06
 9/16 anonim ***** válasza:

Úristen. Nagyon sajnálom!

Én 12 éves atopias dermatitisben szenvedek, 3 éves korom óta, az egy súlyos formája a bőrgyulladásnak, érzékeny bőröm van, ha melegem van kipattogok, apró kiütések jonnek rajtam vagy Piros pattanás szerű valamik. Alapból kb 50-60 féle etelre vagyok allergiás, alapvető dolgokra pl tojás, tej, csokoládé, szezámmag, narancs, mandarin, banán...estig sorolhatnám Magam sem tudom észben tartani.

De nekem ez jön a nyakamon, arcomon, katomon, lábamon. Kiszárad a bőröm elkezd viszketni, bepirosodik és ott marad. Majd ég, fáj csíp. Nincs rá végleges gyógymód, azt olvastam, hogy maximum a 4. X után múlhat el végleg ez az allergiám, ami nekem még 25 év, ha akk nem múlik el akkor soha.

Rengeteg szart ír a borgyogyaszom, de semmi nem használ, leálltam mindennel. MInden szteroidos krémmel, gyógyszeres testápolóval, allergia gyógyszerrel stb.

Átérzem mit írsz! Hdd el együtt lehet vele élni, nehéz nem könnyű, megszokni nem lehet, csak hozzászokni!

Valami házi praktikát próbálj ki, gyógynövény vagy ilyenek, ezel tobbet használnak mint a sok vegyszeres szar amit a patikában adnak és csak a májad teszi tönkre meg a gyomrod.

Engem általánosban leprásnak csúfoltak...

Én Ennyit tudok mondani, ha beszélgetni szeretnél nyugodtan Írj. Nehéz megértő, együttérző embert találni.

2015. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Elnézést a helyesírási hibákért, rossz az írás ellenőrző a telomban.

Egyébként nevelőapámnak az uncsitesója ugyanebben szenvedett, 10 éves korában jött ki, 32 éves most a faszi és már azert ritkábban jonnek ki rajta.

Szerintem ne szedj rá semmit! Ne kenj semmit, nem használ!

Gyógynövény mint irtam tobbet ér.

2015. aug. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!