Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet ezzel a...

Szerintetek lehet ezzel a bőrbetegséggel normális életet élni?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és a durván pattanásos, mitesszeres arcom miatt régóta járok bőrgyógyászhoz, de eddig minden, amit felírt, csak ideiglenesen használt. Ma voltam megint, és adott egy papírt, amire le van írva, hogy eddig miket írt fel, és mire. Most láttam, hogy az van odaírva diagnózisnak, hogy acne conglobata... Én nem is tudtam eddig, hogy ez a betegségem, azt hittem, hogy csak simán ronda a bőröm. Én úgy tudom, hogy ez a betegség a pattanások legsúlyosabb fajtája, és kb sehogy sem lehet eltüntetni. Szóval az a lényeg, hogy sok nagy, vörös pattanásom van, amik foltot hagynak maguk után, és rengeteg nagyon feltűnő mitesszerem. Vannak időszakok, amikor egy pattanásom sincs, de most például borzasztó az arcom állapota. És ezen nem segít semmilyen csodakrém meg házi praktika. Roaccutan-t szeretnék szedni, de tavaly azt mondta a bőrgyógyász, hogy azt ilyen fiatalon nem meri felírni. Én eddig azt hittem, hogy az acne conglobata az csak a súlyos bőrelváltozásokat jelenti, de úgy látszik, hogy nem. Vagy ha igen, akkor meg nekem is az van... És fogalmam sincs, hogy hogy éljek együtt ezzel. A legtöbb embernek tökéletes bőre van, és egy normális tini már azért kiborul, ha egy észrevehetetlen pattanás kijön rajta. A legtöbben az ilyen bőrű embereket igénytelennek és gusztustalannak tartják. Például a barátaim mondják, hogy "Már megint kijött rajtam egy pattanás, annyira ronda vagyok!", én meg ott állok ilyen fejjel..meg hogy egy pattanásos emberrel senki sem jönne össze. Na igen, ez a másik...szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy ilyen bőrrel soha senki nem lesz képes vonzódni hozzám. Persze most nem ez a legnagyobb problémám 14 évesen, de ha ez a bőrprobléma soha nem múlik el, akkor nem tudom, hogy mi lesz velem. Egész nap azon agyalok, hogy mit vegyek meg a bőrömre, de úgy sem használ semmi... Szerintetek lehetséges így normális, boldog életet élni?

2015. aug. 4. 13:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nekem is van bőrgyógyászati gondom. a kezeim vorosek es sebesek, erzekenyek. mégis vannak barataim es a szerelmi eletem is ok. el kell fogadni magad
2015. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Szerintem valami gyógynövényes cucc nem elég ahhoz, hogy megoldjak egy ilyen bőrproblémát..szerintem ezt semmivel nem lehet megoldani.

#11 Ne haragudj, de szerintem ez semmiség ahhoz képest, hogy nekem meg az arcom van tele hatalmas vörös pattanásokkal, foltokkal és rengeteg mitesszerrel...ez sokkal feltűnőbb és undorítóbb dolog. Nem tudom, hogy fogadjam el így magam...a szüleim mindig azzal zaklatnak, hogy jaj, menjünk strandra, menj emberek közé, és nem értik hogy ilyen bőrrel nem lehet..meg mindig mondják, hogy jaj ez majd elmúlik ha a tinikoromnak vége lesz, és nem értik hogy ez egy bőrbetegség, ez nem fog csak úgy elmúlni, a foltokat meg nem lehet elhalványítani... Hogy fogadjam el így magam?

2015. aug. 4. 19:03
 13/16 anonim ***** válasza:
Azért elhalványítani el lehet. [link]
2015. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Jaj már, nem a sminkről beszéltem, hanem az eltüntetésről...eltüntetni nem lehet, akkor meg hiába vakolom le a fejem minden nap, ha közben tudom, hogy ha valaki meglátná, hogy hogy nézek ki a sminkréteg alatt, akkor messzire elrohanna.
2015. aug. 4. 19:29
 15/16 anonim ***** válasza:
De legalább tudsz közlekedni az utcán legtöbbször beszólás nélkül. Tudom hogy ezzel nincs megoldva.
2015. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
A rengeteg mitesszert és pattanást alapozóval sem lehet tökéletesen elfedni. Ráadásul nem tudom rendesen kisminkelni magam, általában 2 perc alatt dobok fel valami kis alapozót a fejemre, mert hosszabb ideig nem tudom a tükörképemet bámulni. Pedig amikor a Tetralysallal helyrehoztam az arcom, akkor képes voltam órákig a tükör előtt állni...de ilyen már sosem lesz. Amúgy beszólogatni nem nagyon szoktak, nem igazán megyek ki az utcára idegenek közé pont ezért, akik meg pl suliból ismernek régről, azok már megszokták, hogy ilyen a fejem, és eltűrik..
2015. aug. 4. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!