Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dilemmában vagyunk! Ti melyike...

Dilemmában vagyunk! Ti melyiket választanátok a helyünkben?

Figyelt kérdés

Minden nyár végén van egy csapat verseny a szomszéd falubeliekkel valami mezőgazdasági témában.

Idén az lesz, hogy egy jókora súlyt kell traktorral húzni, meg ugyanazzal a géppel aztán gyorsulási verseny is lesz.


Szóval tuning traktort kell építeni.


Az alap a gazdaságunk legjobb állapotú Rába 250-ese. Ebből már kiszedtük a motort.


Aztán itt jön a dilemma mit tegyünk bele. Ezen vitatkozunk hetek óta.


Rendelkezésre áll egy An-2-es repülőgép. Ez annak idején a TSZ permetező repülőgépe volt aztán miután a TSZ felbomlott Dezső barátomhoz került a gép aki benne van ebben a projecteben. Szóval bedobta a közösbe a gépet. Ebben egy 30 ezer köbcentis Svecov AS-62 9 hengeres csillagmotor van. Leküld 1000 lóerőt. Be is férne a Rábába. Csak az a baj nincs a legjobb állapotban a motor.


Egy másik projectben lévő barátomnak meg van egy MAZ-537 vontatója. Ebben meg két motor van. Összesen majd 39 ezer köbcenti meg V12-esek. Egy motor menne a Rába elejébe az hajtaná az első kerekeket egy meg hátra az meg a hátulját. Van nekem néhány darab CAT turbóm azokat meg felapplikálnánk rá. Hengersoronként egyet. Az Isten se tudja hány lóerő lenne. A motorok jó állapotban vannak. Honvédségi M zárolt készletből való. Itt már azért előjönne a helyszűke kérdés.


Itt mit tennétek a gépbe?



2013. febr. 17. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a MAZ-ból tenném bele a motorokat, ugyanis az diesel és vízhűtéses. Lenne elég nyomaték húzni és gyorsulni is egy jó á. A csillagmotor meglehetősen bonyolult szerkezet 9 hengerrel, hajtását se lenne egyszerű beleoperálni a Rábába és magasabb fordulatra van tervezve. Viszont ha csak az egyik MAZ motort tennéd bele 2 vagy 4 turbóval, az is szépen dolgozna és még mindig lenne egy tartalék blokk amire csak a leömlőket kellene átrakni ha baj van. Videót szeretnék kérni majd a versenyről!!:D
2013. febr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!


Szerintem ha a MAZ motorjai mellet maradunk akkor beletesszük valahogy mindkettőt. Bár nem lesz egyszerű a hajtásláncot összetaknyolni, de biztosra kell menni:) Meg kell verni a szomszédokat:)


Videó lesz majd a YouTube-on már a tesztekről is:) Ha nem felejtem el ide is belinkelem:)

2013. febr. 19. 08:31
 3/3 anonim válasza:
videó??:)
2013. júl. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!