Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan bátoríthatnám a barátom...

Hogyan bátoríthatnám a barátomat, aki sztómát fog kapni?

Figyelt kérdés

Egy jó barátomnál kiderült, hogy problémái vannak a vizeléssel és nagyon köves az egyik veséje. Szét is fogják zúzni a követ, de mondtak valamit, hogy valamilyen szűkület van - ezt egészen nem értettem - de a hasából egy cső fogja kivezetni a vizeletet egy ideig, amit aztán majd megszüntetnek elvileg.

A barátom viszont most kétségbe van esve és nem tudom mit mondhatnék. valaki akinek van tapasztalata ebben, tudna segíteni, írni valamit, hogy ő, vagy a környezetében élő akinek ilyen van, mit csinált, hogy dolgozta fel? Sajnos én laikus vagyok, nem is nagyon értettem amit mondtak, hogy miért is kell neki ez és meddig lesz így vele.


2015. aug. 6. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Szegény, remélem nem kell sokáig használni a sztómát.

Nekem még nem volt és remélem nem is lesz.

Próbáld bíztatni, éreztetni, hogy mellette vagy bármi is történjen. Nekem ez kellett volna, amikor kiderült, hogy sclerosis multiplexem van. Ja és sok-sok türelem!

Semmi képp ne piszkáld, ha valami nem megy neki, vagy valamit máshogy csinál!

hány éves?

2015. aug. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
elég fiatal még 30-hoz közel
2015. aug. 6. 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Ah, szegény, nem lehet könnyű... Én 17 voltam amikor nálam diagnosztizálták az SM-t. mellém senki sem állt, szóval ezért tanácsolom, hogy legyél megértő és ha valamit máshogy csinál, vagy nem megy neki akkor ne szídd le érte. Éreztesd vele, hogy ettől nem változik a kapcsolatotok és ugyanúgy szereted mint előtte.
2015. aug. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!