Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mik (voltak) azok...

Szerintetek mik (voltak) azok a kötelező iskolai olvasmányok, amiket nagyon rossz életkorban olvastatnak, és inkább mikor kéne őket?

Figyelt kérdés
Példa is jöhet
2015. aug. 10. 11:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Jókait későbbre tenném. Nekünk 7.-re kellett, ami korai szerintem.

A középiskolás kötelező olvasmányok idejével szerintem nincs baj, inkább a tartalmon változtatnék itt-ott.

2015. aug. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Odüsszeia, Íliász, Szigeti veszedelem. Nekem ezek elsőben túl szárazak és unalmasak voltak. Bár lehet, hogy később is azok lettek volna :)

Utáltam őket, nem is olvastam el végig, abbahagytam. De nem hiszem, hogy velem volt a baj. Nagyon szerettem már akkor is olvasni. 2-3-4-es kötelezők kifejezetten tetszettek és szerettem őket, nem esett nehezemre elolvasni egyiket sem.

2015. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Az Egri Csillagok: mi ötödikben olvastuk de szerintem később kellet volna mondjuk 7.-ben. A Kőszívű ember fiait jobb lett volna ha nyolcadikban olvassuk(jobban megértetük volna). De ez csak az én véleményem lehet úgy jó ahogy a tanárok csinálják:) 15/L
2015. aug. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Általánosra nem is gondoltam :)

Szerintem ott a Pál Utcai Fiúk elég korai. 5-ben. Illetve önmagában nem biztos, hogy korai. De nagyon sokat számít, hogy utána mennyit és mit beszélnek meg vele kapcsolatban. Meg azért szerintem abban vannak olyan durva dolgok, amiket nem árt azonnal megbeszélni, pl. szülővel.

Most néztem, hogy Az arany ember elvileg 7-ben van. Nekem ez is korainak tűnik és én nem is emlékszem, hogy ezt általánosban olvastuk volna, de lehet, hogy csak rosszul emlékszem.

2015. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Mind. A legtöbb gyerek azt sem érti miről van szó ezekben, szóval felesleges. Valami modernebb verzió kéne belőlük vagy teljesen új olvasmányok.
2015. aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%
Én inkább tanulságos történeteket leíró könyveket adnék fel. Olyanokat, amelyek tartásra nevelik a fiatalokat, akár viccesebb formában is, hogy élvezetes legyen olvasni. Én alig olvastam kötelezőt, sőt egymagam nem is. Volt internet és megoldottam. Olyan könyveket, amelyeket a magam fajta lazább tanulók is szívesen a kezükbe fognak, mert ugye egy strébernek mind egy mit adnak fel úgy is elolvassa, akkor inkább olyat kéne, ami a többi tanulót is magával ragadja. :D Jó persze édes álom, hogy mindenki elolvasson egy kötelezőt, de akkor is nagyobb lenne az arány. Már ha meghallom Jókai nevét tudom, hogy soha az életben nem fogom elolvasni, mert biztos unalmas lesz egy fiatal számára, ellenben egy izgalmas, fiús, bandás olvasmány, amiben sok érdekes történet megy végbe hamarabb megfogja az átlag tanulót. :D 22/f
2015. aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én is rengeteg könyvet olvastam már a kötelezőkön keresztül az általam választottig szinte mindent.

Nem igazán tudok olyat mondani, amit utálnék, viszont a kötelezők közül csak nagyon kevés nyerte el a tetszésemet.

Amit viszont nagyon nem szerettem, az a Kőszívű ember fiai.

Maga a nyelvezet, illetve a történet ami nem tetszett benne.

Emlékszem, hogy olvasónaplót is kellett csinálnunk, s nagyon nem akaródzott elolvasnom, bevallom, kínszenvedés volt, mire kiolvastam.

Nem szeretem az olyan könyveket, amiket ráerőltetnek az emberre.

Imádok olvasni, nagyon sok könyvem van a csíkos lányregényeken át a komolyabb témájúakig, de ezt sosem tudtam megszeretni..

2015. aug. 10. 11:29
 8/18 anonim ***** válasza:
52%

Nekem nem volt bajom a kötelezőkkel. A 3-on kívül, amit leírtam (Odüsszeia, Íliász, Szigeti veszedelem) szinte mindegyik tetszett, nagyon szívesen elolvastam volna őket önként is.

Viszont szerintem azért nem ártana valamennyire változtatni ezen a listán. Kell a szépirodalom, kellenek az ismert, neves szerzők művei. De kicsit kéne igazodni a mai korhoz és feldolgozni olyan dolgokat is, amik régebben még nem voltak, pl. Internet veszélyei, drogok. Mondjuk drog mindig volt, de az is sokkal veszélyesebb most, mint amikor én tini voltam. Mi ofői órán beszélgettünk róla és ajánlottunk egymásnak könyveket ebben a témában, amik regények, szórakoztatóak, de nagyon jól bemutatják, hogy hogyan épül le egy drogos, milyen veszélyei vannak, stb.

2015. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

Nekem már elég rég volt, de úgy emlékszem a Kis herceg eléggé korán volt. Szerintem nem nagyon fogtuk fel a dolgot.

Jókai felső tagozatban szerintem elapvetően rendben van, de nekünk nyaranta 5-6-ot kellett belőle elolvasni. Ipari olvasás volt, minden örömérzet nélkül, ennek megfelelően egyik regényből sem maradt meg semmi. Akkor megfogatdam, hogy Jókait soha nem fogok önszántamból a kezembe venni. Ezért - bár több, mint 10 Jókait elolvastam - egy kukkot nem tudnék mondani róluk. :)

2015. aug. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
9: Durva sulitok lehetett. Nálunk általánosban mindig csak 1 könyvet kellett elolvasni nyáron.
2015. aug. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!