Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 123-125 iq-val milyen szakmát...

123-125 iq-val milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés

2015. aug. 11. 08:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Amilyet szeretnél. Semmi sincs iq-hoz szabva. Olyat válassz, ami érdekel. Az iq meg nem jelent semmit.
2015. aug. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
62%
elárulok neked egy nagy titkot: az IQ az ég világon semmit se jelent. de ezt már ezerszer bebizonyították, sztem tök logikusan érthető laikus számára is, hogy miért nincs semmi szerepe (ill. van, csak éppen mérhetetlen), úgyhogy csak ebből kifolyólag bármilyet, ami tetszik ... nehogy visszatartson ez a szám téged, ne viccelj már. tudnék én példákat, kb nulla IQ-val elvégeznek sokan jogász szakot, orvosit, bármit ...
2015. aug. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Ez valami netes teszten jött ki? :D
2015. aug. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

#2

Nem is mondtam,hogy szar.Ez átlag felett van, de mondjuk csillagász biztos nem lehetnék.:D

Szerintem számít az iq.Ez az alap adottságod,mutatja, hogy mire lennél képes.

2015. aug. 11. 08:43
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

"Ez az alap adottságod,mutatja, hogy mire lennél képes."


Dehogy. Csak azt mutatja milyen jol oldod meg az IQ-tesztet, semmi egyeb valodi gyakorlati jelentosege nincs.


Nem mutatja meg az erzelmi intelligenciad, a kommunikacios kepesseged, a szorgalmad, a stresszturokepesseged, es meg lehetne sorolni, amik mind-mind dontok abban hogy mire jutsz az eletben.

2015. aug. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Te már áttértél a pszichológiai részére a lehetőségeknek.Ez nemigen mondható alap adottságnak.
2015. aug. 11. 09:17
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebből nem lehet eldönteni. Jól tudsz megoldani logikai feladatokat.

De ebből tényleg nem derül ki, hogy csapatban vagy egyedül dolgoznál, mennyire tudsz alkalmazkodni, mennyire vagy irányító vagy sem, mennyire bírod a hajtást.

Az meg pláne nem, hogy mi érdekel, mihez van tehetséged, kedved.

És gondolom, az sem ártana, ha pénzt is kereshetnél a szakmáddal :)

2015. aug. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%

Elsősorban a képességeid, szorgalmad és az érdeklődésed szerint válassz szakmát. Nagyon sokféle teszt van, és széles tartományban mérhetnek a különböző tesztek. Nincs jelentősége az IQ-nak. Van olyan barátom, akit kisegítő osztályba soroltak kiskorában, most pedig három diplomája van. Szimplán hiperaktív volt és nem tudták megmérni.

Viszont van olyan barátom is, akinek nagyon magas az IQ-ja, és a következővel foglalkozik: van négy gyereke és főállású anyaként neveli őket, plusz otthon tanítja mindet (nem járnak suliba a gyerekei).


Emellett még nem is beszéltünk arról, hogy milyen típusú teszttel mértek, és mely típusát mérték az IQ-dnak (verbális, performációs, matematikai, stb. stb.)


Pszichológus vagyok. Tanácsom: olyan szakmát válassz, amit rozzant öregemberként is szívesen művelnél, akár kevés pénzért vagy megbecsülésért is, csak azért, mert szereted. Ugyanis a munkaerőpiac kiszámíthatatlan. Ne tesztektől és mások aktuális tanácsától tedd függővé, hogy mi felé köteleződsz el. :)

2015. aug. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

ne viccelj, persze hogy áttért az egyik válaszoló a "pszichológiai részre". szted egy ember személyiségét, képességeit mégis milyen kereteken belül szeretnéd jellemezni?


az IQ pedig elmondom, miért nem jelent semmit, mert látom,, te nagyon kötöd magad hozzá, hogy na akkor csillagász nem lehetsz ...


Nos: ESETLEG úgy lenne értelme, ha IQ-tesztek sorozatát átlagolnák, és ez még akkor is csakis az IQ, aminek sok köze nincs legtöbb esetben a képességeidhez, azok gyakorlati alkalmazhatóságához pedig főleg nincs. Egy adott IQ teszt függ attól is, hogy melyik napszakban végezték, hogy mennyire voltál kipihent vagy fáradt, hogy éppen reggel vagy este csinálták, hogy éppen ettél-e előtte vagy sem, hogy éppen aktuálisan a vércukrod hol állt, hogy milyen volt a légköri nyomás, hogy pont akkor volt-e netán hideg vagy melegfront, amire érzékeny vagy, hogy milyen környezetben végezték, és stb stb stb stb. Soroljak még ezer faktort, ami befolyásolja egy IQ-teszt eredményét? Na ezért nem ér semmit se. Ahogy írtam, ESETLEG akkor lehetne NÉMI támpont (de tehát ekkor sincs meghatározó szerepe), ha rengeteg tesztből próbálnának egy átlagot számítani, és a feltételek pedig mind-mind eltérnének az egyes teszteknél. De itt többszázas nagyságrendre gondolok, nem 10-15-re!


kb ennyi. és akkor nem folytatom, amit már leírtak, az EQ és társai ... azaz mindaz, ami egy személyiséget meghatároz, jellemez, felépít. ebből az iq csak egy kis töredék.

2015. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Pszichológus szívesen lennék én is, de ők szart se keresnek.

Nekem számít a pénz is, nem akarok átlagos életet.

2015. aug. 11. 10:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!