Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudom 22 évesen hogy...

Nem tudom 22 évesen hogy milyen szakmát válasszak, emiatt állandóan stresszelek. (? )

Figyelt kérdés

22 éves vagyok srác vagyok.

Egy gyárban dolgozok és 8-12 órában nehéz fizikai munkát végzek.

Fogalmam sincs,hogy milyen szakmát is válasszak,ami miatt állandóan rossz kedvem van.

Állandóan nézegetem az OKJ-s képzéseket,de egyik se igazán jön be.

Humán beállítottságú vagyok.

Mit kéne kezdenem magammal,hogy végre megtaláljam azt a szakmát amit valamennyire szeretek?



#tanulás #OKJ #szak #szakma #képzés #emberi tulajdogok
2015. márc. 12. 10:38
 1/4 anonim válasza:

Nézegess tovább hátha valamelyik szakma mégis megtetszik, illetve beszélgess emberekkel akiknek más szakmája van.

Én pl hasraütéssel választottam és bevált :)

22/F mélyfúró technikus

2015. márc. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én se tudtam ennyi idősen. Tanulni sem akartam. Elkezdtem dolgozni, közben férjhez mentem, és miután megszülettek a gyerekeim, azután lett meg bennem az elhatározás, hogy valamit igenis tanulni kell, ha normálisan akarunk élni. Most 30 éves vagyok, 2 kisgyerek mellett tanulok fősulin, olyat kerestem ami azért nem vészesen nehéz, humán erőforrások. Ez gazdasági szak, úgy voltam vele, hogy ezzel sok munkahelyre jó lehetek.


Most keresek munkát, és nagyon azt látom, hogy sokszor az is elég lenne, ha megfelelő nyelvtudásom lenne. Sok álláshirdetésben az van, hogy nagyon jó nyelvismeretet kérnek, egy vagy két nyelven, és szakmai tudást nem is. Szóval szerintem nyelvet mindenképpen érdemes tanulni, akkor is, ha nem tudod, mi szeretnél majd lenni.


Ha humán beállítottságú vagy, nézheted a személyügyis, vagy asszisztensi képzéseket.


Nekem az is sokat segített a választásban, hogy próbáltam sok emberrel beszélgetni, hogy ki mit dolgozik, és mit tanult előtte. Akár itt is kérdezhetsz csomó mindenről. Szakmákról, hogy ki mit csinál pontosan, milyen feladatai vannak, stb.


De az is jó, ha csak valami irányvonalat találsz ki, hogy legyen valami végzettség, aztán meg keresel munkát, ami viszont rengeteg féle lehet.


Vagy kereshetsz valami más munkát, hátha sikerül találni, és akkor kipróbálhatod magad más területen.


Ja, és még az jutott eszembe, hogy gyárakban szokott lenni előrelépési lehetőség. Nálatok nincs?

2015. márc. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Gyárban van előrelépési lehetőség,de annyira váltani szeretnék,hogy ebben nem is gondolkodom.

Nagymamám gyógytornász és így belegondolva én is szeretnék gyógytornász lenni,de sajnos itt MO-n csak nappali tagozatos egyetemen lehet gyógytornásznak tanulni,úgyhogy ez (is) kilőve.

2015. márc. 12. 23:12
 4/4 anonim ***** válasza:

igen, de például masszőr képzések vannak OKJ-n.


Jó, na most kapásból a google kiadott egy csomó OKJ-s gyógytornász képzést, úgyhogy nézz körül alaposabban!

2015. márc. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!