Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mégis mit tehetnénk annak...

139 kérdése:

Mégis mit tehetnénk annak érdekében, hogy egyrészt mindenki legyen felvilágosítva, de legfőképpen "alkalmazva" is legyen a fogamzásgátlás mindenhol?

Figyelt kérdés
16L
2015. aug. 13. 13:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

ingyenes oktatásokat tartasz és szórólapot terjesztesz pl...


22F

2015. aug. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
:D köszönöm a válaszod, de nem ilyenekre gondoltam. Pl. afrikai, indiai stb. szegény és elszigetelt térségekben élőkhöz szeretném, hogy eljusson a tudás.
2015. aug. 13. 13:20
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést. Illetve persze értem, csak a mögöttes tartalmat nem. Ennyire szívügyed a fogamzásgátlás?


A szomorú igazság az, hogy az iskolákban van prevenció, különféle szóróanyagokon terjesztik, illetve az internet is tele van információkkal. Tulajdonképpen elkerülhetetlen a fogamzásgátlás témája. Az,hogy sokan mégsem tartják, sokkal inkább egyéni döntés következménye, mint felvilágosítatlanság.



23L

2015. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja..., azt nem írtad,hogy afrikai/indiai népekre gondolsz. Ott egy kicsit más a felfogás erről, Indiában például eleve nem nézik jó szemmel a fogamzásgátlást. Ezek más kultúrák és nem akarlak eltántorítani, de nem hinném,hogy tehetsz bármit is.
2015. aug. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mégha a tudás el is jut Indiába vagy Afrikába, óvszer attól még ott nem lesz. Vagy ahol van, ott pénz megvásárolni.
2015. aug. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha minden ország velünk azonos szinten lenne ilyen téren, az nekem (meg szerintem mindenki másnak is) több mint remek lenne. Nem ez az helyzet. Itthon aki akar, hozzá tud jutni, és legtöbbször az is bele ütközik, akit különösebben ku*vára nem izgat.
2015. aug. 13. 13:26
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem akarok nagyon disztópikus lenni, de ha így haladunk, eljön az az idő, hogy ingyen fogják osztogatni az érintett helyeken az óvszert és áron alul a különböző fogamzásgátlókat.
2015. aug. 13. 13:31
 8/14 anonim ***** válasza:
Édes Istenem egy újabb világmegváltó tini picsä? Ne értsd félre szép dolog, hogy segíteni akarsz, de egy hajléktalan mellett simán elsétálsz, de az afrikai gyerekeken akarsz segíteni? Segítettél már a szomszéd idős néninek a csomagok cipelésében vagy átsegítettél már valakit a zebrán? Ezen kéne elgondolkodni nem "mártírkodni". Itthon is van elég probléma nem kell külföldön keresgélni. 22/f
2015. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Afrikában már volt kísérlet ilyesmire. Egy rakat óvszert osztottak szét ingyen külföldi segélyszervezetek. Gondolod,hogy változott valami? Többnyire lufit fújtak belőle, vagy eladták másoknak pénzért. Felnőtt emberek, ismerik a fogamzásgátlást, lehetőségük is lenne rá, csak éppen nem foglalkoznak vele.
2015. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem akarok én világot váltani, csak szerintem a fogamzásgátlás a létező legprimitívebb kötelező dolog, ha már rávagyunk kényszerítve, hogy itt éljünk ezen a sz*ros bolygón egymás hegyén hátán. Milyen szinten kell lenni ahhoz, hogy valaki mindenféle belegondolás nélkül csináljon 15 gyereket?! Maga és a leszármazottai alatt vágja a fát...
2015. aug. 13. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!