Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "visszajelzés" vagy "üzenet"...

"visszajelzés" vagy "üzenet" függő lettem?

Figyelt kérdés

Amikor a facebookon megjelenik a kis piros gomb, hogy valaki írt, még akkor is "örülök" neki (tehát öröm-endorfin,sikerélmény) ha valmai középszerű dologra böfögött vissza.

Agyban viszont valami olyasmi játszódik le, mintha kaptam volna valami bónusznyereményt egy ügyességi számítógépes játékban amitől mondjuk szuperereje lesz a karakternek vagy valami.


Ugyanezt vettem észre, amikor a fórumokon várom a visszajelzéseket. Vagy akár itt.

Más is érzi ezt?

Mit lehetne ellene tenni? Mert főleg ez, másrészt meg az információéhség (visszajelzés-információk) tart a gép előtt.


2015. aug. 14. 13:02
 1/5 A kérdező kommentje:

Vagy ugyanez van ha valaki egy másféle fórumon upvote-ol, vagy visszaír egy kommentemre, amikor egyenesen felkarolják a kommentemet és több tucat upvote-ot kapok rá az már megfelel kb annak, hogy kitüntetnek valami érdemrenddel és pénznyereményt kapok. (érzésben) jó persze kicsit túlzok.

De miért épül ennyire a visszajelzésekre a személyiségem?

2015. aug. 14. 13:04
 2/5 anonim ***** válasza:
Más emberek is ugyanilyenek, éppen ezért nézegetik a like-jaikat, stb. Egyet tudok javasolni, egyrészt ha lehet ne is fórumozz (én is azt csinálom éppen, így ez kicsit ellentmondásos), másrészt meg kell tanulni leszarni az embereket és a visszajelzéseiket, nekem ez már egész jól megy.
2015. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én zárkózottságra gyanakszom. Azért örülsz neki ennyire, mert nem beszélsz sokat emberekkel és virtuális formában várod. Én csak kíváncsi leszek. Ha meglátom, hogy olyan írt, akivel különös a kapcsolatom, akkor tudok örülni. Egyébként ha valaki átlagos személy írt, akivel szoktam beszélgetni, akkor elolvasom és szívesen válaszolok. De nincs az a nagy öröm. Tegnap például írt valaki, akit kedvelek, de aztán hamar lelombozódtam. :/
2015. aug. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez valamiféle függőség lehet. Abban az esetben szoktam amúgy reálisan nagyon örülni, amikor valami hasznos információt osztok meg a fórumon, és sokan megköszönik, vagy amikor én kapok hasznos információt. Erre jók pl a hobbifórumok, ahol a hobbiddal kapcsolatban oszthatsz meg dolgokat.

Persze ilyenkor rossz érzés amikor ignorálják az értékes hozzászólásodat, az meg egyenesen megfelel egy családi vitának, vagy pofonnak amikor egy zárt körű fórumon egy trollkodó beléd köt.

2015. aug. 14. 13:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem bánod folytassuk ezt a témát, mert érdekesnek találom. 😃😊


Hogy vagy a kérdés kiírása óta?


Nekem is öröm ha új információt tudok meg. Épp ezért sokat nézem a Facebookot, lesem a híreket, de mikor már mindent elolvastam, nincs újdonság, olyan érzésem van, mintha szomjas lennék. Hülyén hangzik, de ehhez tudom hasonlítani.


Ugyanezt élőben is tapasztalom. Akikkel kommunikálok, valami újdonságot várok. Persze nem mindig van.


Szerintem az lehet, hogy egyfajta kielégítő érzést ad, hogy valamin le lehet dobbenni, vagy meg lehet lepoődni.


Annyira azért nem súlyos, nincs elvonási tünetem 😊 de néha hiányzik valami kizökkentő

2018. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!