Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért találkozok itt olyan...

Miért találkozok itt olyan sok rossz helyesíróval? Csak az én szemem bántja, vagy másnak is furcsa a helytelen írás?

Figyelt kérdés
2015. aug. 21. 16:55
1 2
 1/14 Scrap válasza:
100%
A Magyar nép alulképzett, a régiek a beiskolázási lehetőségek szűke miatt, a maiaknak pedig egyszerűen nem igénye az alapvető műveltség elsajátítása. Igyekszem magammal foglalkozni, de az én vérnyomásom is fel-le szaladgál, amikor akár csak foszlányokat is látok abból, amit egy-egy kedves felhasználótársunk írt és gyakorlatilag kódfejtő segítségével is nehezen lehetne megfejteni annak valós tartalmát.
2015. aug. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Az én szememet is eléggé bántja..:)
2015. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Ez valóban az alulképzettség és egyben a 'Hunglish' nevű probléma átka. Sokszor besűrítenek átalakított angol szavakat a magyarba.. Vegyük pl. a Minyonok c. filmet. Eredeti neve Minions. Gratulálok a fordítóknak... Tudom, ez egy másik problémakör, de valahol találkozik a kettő :)
2015. aug. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Én is gyűlölöm. Persze, van aki nem tud helyesen írni, de legalább igénye legyen rá, könyörgöm, Chrome-on van helyesírás ellenőrző.

A másik amit utálok még, az, ha nem használnak ékezetet, és arra hivatkoznak, hogy telóról vannak. A telefonon is vannak ékezetek, ne legyen mér lusta használni. Meg a rövidítések (vok, vki, ffi) oké, még chatben elmegy (bár én ott sem használom, mert annyira gyűlölöm), de ha valaki nyilvánosan közzétesz egy szöveget, abban ne használjon már ilyen röhelyeket.


Ez mind lustaság kérdése.

2015. aug. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nos,én tartom magam "túltanultnak" mert nem vagyok az.Az előbb,vagyis egész nap azon ment a vita egy kérdésnél,hogy anyuka 5 évesen iskolàba akarja íratni a gyereket,mert oviban unatkozik a csemete,meg szerinte iskolaérett.Nos,az anyukànak kritikàn aluli volt a helyesíràsa,de nem rövidítések meg ilyenek,hanem alap,alsó tagozatos dolgokról van szó.Aztàn a végén jött (egy "t"-vel jött)egy hozzàszóló,aki dettó nem bírt írni.

Na akkor tettem ki ezt a kérdést,mert cseppet felugrott a vérnyomàsom:)

2015. aug. 21. 17:41
 6/14 A kérdező kommentje:
* nem tartom magam
2015. aug. 21. 17:41
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Az emberi bunkóság , tudatlanság határtalan. Ráadásul még neki áll feljebb ha szól neki az ember az ékezetekért is. Meg három mondatot egybe , vessző, és pont nélkül.
2015. aug. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%
Engem is eléggé tud zavarni pedig én sem vagyok egy nem tudom milyen "perfect" helyesíró. Vannak olyan alapvető szavak,mint például a "tetszik" és ha meglátom, hogy valaki c-vel írja menten sikítanék.Most komolyan az ilyet még egy 12 évesnek is tudni kéne,az más kérdés ha valaki menőségből írja így,de annak semmi értelme.De a legjobban az zavar ,ha nem használnak ékezetet.Ma már mindenkinek okostelefonja van, mert régi telefonnal nem tudnának ide írni, és azok szerintem mindegyike tud ékezetet írni.
2015. aug. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Engem is mindig idegesítenek azok,akik nem tudnak helyesen írni.Tényleg ennyire buták,vagy inkább a lustaság?
2015. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a butasàg.Ezt onnan tudom,hogy olyanok facebook felhasznàlók pl. akik papírra írni nem tudnak,alàíràskor két x-et tesznek.Tudom,mert látom.
2015. aug. 21. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!