Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi oka lehet,...

Szerintetek mi oka lehet, hogy mostanában egyre több kiskamasz, főként 11-15 éves lányok depressziósak lesznek? Mi oka lehet valakinek 15 év alatt depizni? Ez lesz a jövő legelterjedtebb betegsége talán?

Figyelt kérdés
2015. aug. 21. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert az életüket hírességekéhez hasonlítják. Illetve ahhoz a képhez, amit mesterségesen kreálnak azokról az emberekhez. Ők pedig ehhez képest tele vannak mindennapi problémával.
2015. aug. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
A társadalmi elvárások miatt. A lányok általában a külsejük miatt depiznek, mert ők nem úgy néznek ki,mint a modellek és hírességek a tv-ben és az újságokban.Sok embert sérelmek érnek,hogy milyen csúnya,milyen kövér és ezt sajnos mindenki magára veszi ahelyett,hogy lesz*rná.Nekem is sokan beszóltak már milyen nagy az orrom és a fülem,engem nem érdekel,nem fogom más hülyesége miatt rosszul érezni magam.A másik gyakori ok,hogy megtetszik nekik egy fiú,de nem a normálisabb fajtából,és utána itt sírnak,hogy"A pasim csak kihasznált mit tegyek?"Na akik ilyenbe belemennek meg is érdemlik amit kapnak szánalmasak....
2015. aug. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Csak figyelemfelkeltés. Valójában nem akarnak öngyilkosok lenni, de úgy gondolják hogy így többet fognak vele foglalkozni, megsajnálják, esetleg szakított egy fiúval, és igy újra összejönnek..
2015. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tinédzser kor elején a legkritikusabb magával az ember. Ilyenkor még az osztály másik fele még kamasz, ami a leggonoszabb életkor. Ebből következőleg hajlamosabbak szívre venni a többiek b-szogatását.

Emellett még lehet amit az első is mondott; látják a tévében, a neten hogy a tinédzserkornak kéne a legjobbnak lennie. Semmi pattanás, magány, reménytelen szerelem, ááh, csak barátok, szépség, szórakozás, népszerűség...

2015. aug. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

Egyik se depressziós gyakorlatilag, cvssk fáj a világ és sajnálják magukat. Jó 10 éve én is ezt csináltam, nevetségesnek érzem magam, sőt inkább szánalmasnak.

Ez nem betegség, csak feltűnési viszketeség.

2015. aug. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
a fizikai kihívásoktól mentes céltalan és iránymutatás nélküli élet miatt.
2015. aug. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kamaszkor az tele van problémákkal. Nem mintha más életszakasz nem lenne. De ilyenkor érzékenyebbek szerintem, nincs sok tapasztalatuk és csak az őket érő rosszat látják, érzik. Az nem depresszió, itt írja ki minden második kis nyafogó kis hülye gyerek, hogy 'ő hónapok óta depressziós'. Az persze, soha egy kérdés sem jön úgy, hogy szomorú vagyok/szarul vagyok, hanem depresszió bla bla. Én magam sem tudom milyen a depresszió, de szerintem nem olyan hogy felmegyek netre sírni. Aki depressziós, az nem lát kiutat, egyfolytában sír, és rosszul van. Okai, amiért szomorúak, azt leírták előttem. Modellek amik élnek bennünk és nem érik fel azokat, a sok beszólás, b*szogatás.

Dehogy lesz, ezek nem is betegek, ahogy említettem kis tinik, akikre mindenre érzékenyek, majd kinövik.

2015. aug. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én 12 évesen depis voltam és elégedetlen magammal,aztán most 19 vagyok és még most is ugyanúgy vagyok..xD nem hinném,hogy ez csak manapság lenne "divat"
2015. aug. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
mind ki van bukva a mindennapos tesi és énekóra miatt!!
2015. aug. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A depressziónak tobb oka lehet,például itt egy ok: A gyermek otthon lelkileg bantalmazva van. A szulei megpróbálják azt eresztetni vele hogy o semmit se er hogy ha felnő nem lesz mas belole mint egy utca seprő mikor rossz jegyet hozz haza nem csak egy sima leszidast kap hanem durva megjegyzéseket is. Ilyenkor egy normal gyereknek első reakciója hogy onmagaba fordul es elhiszi amit mondtanak rola emiatt van rossz érzése ezert szomoru a legrosszabb mikor nem csak otthon nem szeretik a tinit hanem meg az iskolába is piszkálják ot. Ilyen csúnya olyan hulye stb..itt a gyerek el hiszi es magával azt mondogatja hogy o milyen egy szemet alak. Sokat sir majd el kezdi a kezet hasat éles targyal vágni mint pl pengevel. Ez nem tini depi amivel nem kell foglalkozni ez igazi banat igazi fájdalom azert nem ker segitseget mert majdnem minden ember ugy van vele h ez valami tini depi pedig ez mar súlyos depresszio es nagyon is komoly. Foleg ha a tininek máson se jar az agya mint a halálán. Ez mar szinte elet céljávaált. Senki nem érti meg elhagyogoljak csúfolják ezt nem birja. Vegul a kuzdelmet fel adja.
2015. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!