Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem szeretném ha az Apuka...

Nem szeretném ha az Apuka bejárkálna szimatolni az uj kapcsolatom után a lakásomba. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nem szeretném ha az uj kapcsolatomat támadná. Sokszor kérdi ki az uj párom,sajnos bosszú miatt. Velem is volt sokszor ordibálós,szorongatott,nem engedett ki a lakásból,mert nem indoklom meg miért nem kell nekem.Nem akarok ott cirkuszt.

#válás #lakásba beengedés #új kapcsolat és az ex.
2015. aug. 23. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A lakásodba az megy be, akit te beengedsz az engedélyeddel.

Ha nem az engedélyeddel megy be valaki, akkor az betörés, besurranás.


Már ha tiéd a lakás.

2015. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bérelt kakás,de én bérlem,én fizetem és a bérleti szerződés a nevemre szól.
2015. aug. 23. 10:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor is azt engedsz be, akit akarsz. Cseréld le a zárat.


(Sajnos, ezzel nem értek egyet, mert ez a magántulajdon szembeköpése, ami nagy divat Magyarországon, és ezzel nagy visszaélések vannak, de)

jogilag az a helyzet, hogy a tudtodon kívül még a tulajdonos se mehet be a saját lakásába!

Nem cserélheti le a zárat (pl nem fizetés esetén) nem mehet be ellenőrizni akármit, kizárólag a jelenlétedben, vagy ha el tudja intézni, akkor hatóság jelenlétében.


De egy jogilag "senki" az ilyen szempontból konkrétan egy senki, ha bemegy, az birtokháborítás! Le kell fényképezni, videózni, hogy felszólításod ellenére nem megy el.

2015. aug. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem jó dolgok ezek,de új életet szeretnék kezdeni és sajnos az exem még a gyerekeket is kéri hogy mondják meg ki az uj párom. Nem tudom mi a célja ezzel,de nem szeretnék semmiféle cirkuszt.Féltem az uj párom is és a kapcsolatom is.
2015. aug. 23. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!