Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen esetben vehetik el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esetben vehetik el a gyerekem, ha én román vagyok az apa pedig magyar? A gyerek is magyar. Ha el akarom hagyni az apát mert alkoholista és verni szokott. Van új kapcsolatom, ha oda költözök a gyerekkel mit tehet az apa?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 25. 12:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az állampolgárság nem mérvadó gyermekelhelyezésnél (kivéve mondjuk ha háború van az adott országban és odaakarják vinni a gyereket).

Csak emiatt nem fogják elvenni tőled.

2014. ápr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha bizonyitani tudod, hogy alkoholista akkor nalad helyezik el.

De ahogy egy kulfoldi apanak ugy egy kulfoldi anyanak sem egyszeru egy gyerek elhelyezesi per.

A gyermek joleti es gyamhatosag azonos allampolgarsagu szulenel helyezi el a gyermeket altalaban.

A baratnom spanyol de 10 eve itt el a fiuk magyar es az apa is akinel elhelyeztek (mondjuk a lany ment el a lakasbol es az is szamit hogy a gyerek ha lehet ne szakadjon ki), most is pereskedik mar lassan ket eve.

2014. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
igen de mi van abban az esetben ha a faluba akarok maradni? Azzal fenyeget hogy ha elhagyom megöl. Meg hogy nem vihetem el a gyereket mert csak neki van joga hozzá.
2014. ápr. 25. 12:32
 4/18 A kérdező kommentje:
és mi történik abban az esetben ha az új párom válaljá gyereket. Mivel imádja a lányomat és a lányom is imádja őt. Tudom bizonyitani tanúkkal hogy ver és iszákos is.
2014. ápr. 25. 12:37
 5/18 A kérdező kommentje:
az apánál nem helyezhetik el ha alkoholista.
2014. ápr. 25. 12:38
 6/18 anonim ***** válasza:
Igényeld a születési helyeden a gyereknek a román állampolgárságot, rögtön megoldódik ez a problémád, sőt az anyakönyvi kivonatát vidd a gyereknek és anyakönyveztetni fogják, még lehet igényelni sem kell a román állampolgárságot. Ha pl. szerb állampolgár lennél akkor a gyereked anyakönyveztetik csak, automatikusan megkapná az állampolgárságot, mivel alanyi jogon jár neki.
2014. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
és ha kettős állampolgárságot kérnék neki? Akkor mik az esélyeink? És ha itt akarunk a gyerekkel továbbra is élni?
2014. ápr. 25. 13:19
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem kérd az állampolgárságot neki, biztos ami biztos. Amúgy az apának csak a szája jár, nyugodtan add be a gyerekelhelyezési kérelmet, majd gondolod alkoholistaként foglalkozik a gyerekkel... azt a bíróság is pontosan tudja, hogy nem fog tenni semmit sem, mert arra már az alkohol miatt nem lesz kapacitása. Nem kell parázni annyira szerintem.
2014. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
mennyibe kerül kb egy gyermekelhelyezési kérelem beadása vagy per?Mielött beadom elköltözhetek a gyerekkel? Mit tud tenni ha a barátomhoz költözök a kicsivel? És mi mit tudunk tenni ha zaklat minket vagy feljelent gyermekrablásért?
2014. ápr. 25. 13:28
 10/18 A kérdező kommentje:
ha feljelent hogy elvittem a gyereket magammal és kijön a rendörség,rendezett,tiszta lakásba van a gyerek elvihetik tőlünk?
2014. ápr. 25. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!