Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy, hogy ha...

Csak én gondolom úgy, hogy ha iskola helyett itthon maradhatnék, az akár hasznosabb is lehetne számomra?

Figyelt kérdés

Itthon rengeteg érdekes és komoly témájú videót, filmet, sorozatot nézek. Ha valami érdekel, utánaolvasok az interneten, amibôl sokat tanulok.


Igazából szinte minden érdekel, humán (pszichológia, szociológia stb.) és reál (matematika, fizika, biológia) dolgok egyaránt.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy iskolára nincs szükség. Szükség van rá, mert nem mindenki ilyen érdeklôdô, mint én, ráadásul az interneten sok a hülyeség is. Csak azt nem értem, hogy miért nem lehet sokkal érdekesebbé tenni az oktatást, és több hasznos dolgokat tanítani?


2015. aug. 26. 21:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
áá csak téged szartak le, de annak más oka is volt :)
2015. aug. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

hát én érettségi előtt bejártam rendesen suliba müszerészetet tanultam meg a sulis dolgokat, de mellette otthon éjszakába nyúlóan programozással foglalkoztam...

érettségi előtt leraktam 2 felnőtt képzésen 2 szakmát (a kettő együtt kb a milka volt apám támogatott, szóval nem egy egy hetes ugyse tanulsz semmit itt tanfolyam volt egyik sem)

a 3. szakmám 2 éves OKJ képzés volt (előző kettőből direkt nem OKJ-ztam, mert akkor nem lett volna ingyenes OKJ-ra lehetőségem), viszont ebben a 2 évben alig jártam be...az első pár hónapban bent voltam, de pl volt olyan tanár akivel 2 év alatt 3x ha találkoztam...azt a taktikát vetettem be, hogy megmutatom a fontosabb tantárgyaknál, mit is tudok...főleg, mert az előző szakmák által minden ment amit itt eltudtam volna sajátítani, de akartam 2 évet még meló előtt...

szóval suliba alig jártam be...

otthon elég sokat játszottam gépen, mert tudtam, hogy utolsó 2 szabad évem, de azért tanultam is! webfejlesztő végzettségem van (HTML CSS PHP MySQL ha mond valakinek valamit :) ), de pl első munkahelyemre úgy kerültem be, hogy haverom csesztetett, hogy írjak önéletrajzot, mert egyik ismerősének kell programozó, aztán elég korán elkezdtem dolgozni (suli elvégzése után augusztusban), de olyan munkát végeztem amit előtte soha sehol nem tanultam...olyan programozási nyelven kellett programoznom, amit előtte csak hallomásból ismertem (C#), tudtam, hogy ezt kell majd csinálnom, a felvételi elbeszélgetésen elmondták, hogy ezzel kell majd foglalkozni, így egy kb 500 oldalas "Tanuljuk meg 24 óra alatt" könyvet elővettem és elolvastam az adott nyelvről...jó tapasztalataim vannak ezzel a sorozattal kapcsolatban...ma már 2. munkahelyemen ülök 200 körül keresek...

anno nem az iskolának éltem, 14 éves korom óta teljes erővel foglalkoztam önálló szorgalommal a programozással, sokszor a szüleim le is csesztek, hogy egész nap a gép előtt ülök és nem csinálok semmi hasznosat, csak játszok...

a grafikus barátom anyja sokszor rágta a barátom fülét, hogy a játékból nem tud megélni...volt fizetős weboldal készítő munkánk, ő havi 100-at keresett vele :) és kb alig kellett csinálnia valamit...ő elb4szt4 a sulit, mert elment programozó szakra ami nem érdekli, nincs is hozzá érzéke, én írtam neki meg jó pár kódot...ő a photoshop-ot, videóvágást otthon tanulta, most egy nagyobb vállalkozásba fogtam amiből sajnos ő nagy részt kimarad, pedig ebből is lehetne önszorgalomból elég szép profitot csinálni...én nem vagyok pénz orientált, viszont lenne lehetőségünk elég sok pénzt csinálni...és még jó pár embert ismerem akikkel együtt dolgoztam egy közösség építésén, hogy otthon tanult dolgokkal mennyi mindenre képesek...


lehetőséged van hasznosabban eltölteni az időt, főleg a mai közoktatás színvonala mellett...de ahhoz NEKED kell a legtöbbet tenned!


22F

2015. aug. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!