Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A telefont letudják nyomozni,...

A telefont letudják nyomozni, ha kiveszem a SIM kártyát?

Figyelt kérdés

Például IMEI szám alapján, ha a telefon csak simán be van kapcsolva, de nincs benne SIM-kártya, illetve repülőgép-üzemmódban van? (ami elvileg blokkol minden jeladást)


Ha ilyen módon letudják nyomozni, akkor ha kiveszem az aksit gondolom nem. Viszont miután kiveszem az akkumulátort, az aksi kivétele előtt gondolom még ad valamilyen jelet, azt betudják mérni?


2015. aug. 31. 16:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
utolsó
2015. aug. 31. 17:21
 12/16 anonim ***** válasza:
Van benne külön erre egy "kis" aksi. :)
2015. aug. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
nemhiszemel
2015. aug. 31. 17:32
 14/16 anonim ***** válasza:

Elmondok egy jelenséget.

Nem tudom, van e benne másik áramforrás, (valószínű, hiszen az idő méréshez szükséges, és az aksi nélkül is működik!) vagy az aksi ad energiát kikapcsolva is, a jelenség a következő:


Pl megyek külföldre.

A határ előtt kikapcsolom a telefonom, még az itthoni hálózattal.

A határ átlépése után mondjuk 1 órával, visszakapcsolom a telót.

Jön egy üzenet, üdvözlés az országban, és xy hálózaton.

Az üzenet küldésének ideje: A határ átlépésének az ideje!


Tehát a telefon kikacsolt állapotban is rendszeresen ad jelet, amiből egyértelműen lehet tudni a helyzetét.


Kivett aksival még nem próbáltam.

De ha az időméréshez van valahonnan energiája, akkor egy kósza jelet elküldeni is van, ahhoz nagyon kis energia szükséges.


Másik példa, pl digitális időkapcsoló.

A mechanikus nagy hátránya, hogy áramszünet esetén nem számolja az időt, így az áramkimaradás időtartamának megfelelően késni fog újrainduláskor.

Ellentétben a digitálissal, ami áramszünet esetén is méri az időt.

Elem kell hozzá.


Szóval én személy szerint simán el tudom képzelni, hogy van egy fix beépített kis aksi, amit a normál feltöltésekkor is feltöltünk, és ez ad energiát.

Ehhez nem kell nagyobb aksi, mint egy ellenállás.

2015. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi, de szerintem ez a kis ízé nem hivatott arra, hogy jeleket küldjön ki, inkább egyfajta tárolóként, aksiként működik...
2015. aug. 31. 19:09
 16/16 anonim ***** válasza:
IMEI szám alapján csak akkor találnak meg, ha bejelentkezik valamelyik toronyra a telefon. Ha kiveszed a SIM kártyát, akkor is be fog jelentkezni, csak nem lesz térerőd (ezért is tudsz segélyhívást leadni). A repülőgép üzemmód talán működhet, de akkor ne felejtsd el kikapcsolni a GPS-t sem.
2015. aug. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!