Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak meg nemet mondani?

Hogy tanuljak meg nemet mondani?

Figyelt kérdés
Hostesskedem, és egyre többször kerülök olyan helyzetbe,-legtöbbször munkám során-, hogy férfiak próbálnak velem ismerkedni. Unalom van, beszélgetünk, aranyosak kedvesek, elkérik a fb elérhetőségem, én megadom, mert miért ne..Hiába tudom, hogy nem akarok tőlük semmit (és ezt közölni is szoktam), egyszerűen nem tudok nemet mondani, mikor előadják, hogy csak egy laza beszélgetés, ne gondoljak semmit bele..Pedig tudom magamról, hogy a laza beszélgetés sem hiányzik, de egyszerűen nem tudok nemet mondani, nem akarom őket megbántani, és ezért inkább magamat hozom kellemetlen helyzetbe..Mert ez akárhányszor előfordult, mindig csak a kellemetlenséget szülte, egy idő után találkozni akartak, és nehéz volt megértetni velük, hogy erre nem vagyok vevő. Egyrészt foglalt vagyok, másrészt meg nem is vagyok kimondottan szociális típus, jól elvagyok magamban, nincs rá szükségem, hogy új emberek jöjjenek az életembe. Ha mégis, akkor meg úgyis kialakul, és én is vevő leszek rá. Alapvetően kedves vagyok mindenkivel, de ugyanakkor tartózkodó is, nem szoktam félreérthetően közvetlen lenni idegenekkel. De amint megérzik rajtam a bizonytalanságot, meg a kedvességből fakadó tulajdonságot, rögtön jön az, hogy adjam meg valamilyen elérhetőségem mert húú..még jó lenne velem beszélgetni. Sokszor megfogadta már, hogy nem követem el többé ezt a hibát, de borzasztó nehéz, egyszerűen az az érzés kerekedik felül bennem, hogy nem bánthatom meg, közben meg tudom, hogy nyilván nem okoznék maradandó traumát a lelkükben..:D Volt valaki hasonló helyzetben? MIt lehet tenni ellene?
2015. szept. 2. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel hostess vagy kedvesnek kell lenned velük, amíg ott vannak. Munka után pedig egyszerűen közöld velük, hogy párod van, ha erőltetnék a találkozást. Én a barátod helyében nem örülnék, hogy ilyen lazán kezeled a dolgokat. :D
2015. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Te úgy érzed nem vagy félreérthető, de ők amúgy érzik, a pasik ilyenek. Igen, én is voltam/ vagyok ilyen helyzetben.

Mindig azt mondják: "mert Te olyan jó fej vagy".

Egy nő ha jól néz ki, kedves, lehet vele beszélgetni akkor persze, hogy ráúsznak.

Így hát úgy döntöttem nem leszek jó fej, ha nem akarok semmit. Nem azt mondom, hogy essünk át a ló másik felére, csak ügyelni kell arra ,hogy a beszélgetés ne csússzon át személyeskedésbe és nem kell mindenben egyetérteni.

Nem kell megadnod az fb elérhetőségedet sem, mert miért ne. Ez már személyeskedés. Szerintem kicsit Te is hibás vagy ebben, szóval el kell döntened, hogy élvezed-e ezt a helyzetet, mert ha tényleg nem, akkor fogadd meg amit írtam. Nem fog megsértődni azért, mert nem lépsz túl a munkád hatáskörén.

Én az idén nyáron voltam így, mert a férjem elutazott külföldre, és többen nyomultak. Egy idő után elegem lett belőle, és ráadásul egy férfi ismerősöm hívta fel rá a figyelmemet, hogy sok mindent én is elrontottam.

2015. szept. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy hibás vagyok, mert onnantól kezdve, hogy megadom, már úgy gondolják, hogy egyenes az út..Hiába tisztázom velük a körülményeket, a tettek (jelen esetben, hogy mégiscsak megadom az elérhetőségem,a szavaim ellenére) sokkal többet számítanak. Soha nem voltam következetes, ideje lenne megtanulnom, mert tényleg nem élvezem a helyzetet.
2015. szept. 2. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!