Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Még csak most...

Mit tegyek? Még csak most kezdődött el az iskola, de már elegem van abból hogy az egész napom rámegy a tanulásra és soha semmi mást nem tudok csinálni.

Figyelt kérdés
Sőt van hogy így sem tudok megtanulni mindent,szóval az meg holnapra halasztódik az újabb tanulnivalók mellé,tehát így még több.

2015. szept. 8. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
tanulj kevesebbet. tudom, hogy hülyén hangzik, de én csak igy tudom megoldani. azokból a tantárgyakból, amik érdekelnek és szükségem is lehet rájuk a továbbtanulásban, azokból tanulok meg pluszba gyakorlok is meg minden, a többiből viszont elég csak annyi szerintem, hogy legalább 3-as meglegyél belőlük. életed során úgy is csak a töredékét fogod használni azoknak a dolgoknak, amiket az iskolában meg kellene tanulni. nem muszáj mindenből kitűnőnek lenni.
2015. szept. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Ez a feladatod, ez a dolgod fiatalon. Ne hogy azt hidd majd ha nem lesz iskola másképp lesz, akkor majd dolgoznod kell. Szóval örülj hogy csak ennyi a dolgod.
2015. szept. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsó igen tudom,talán ez is közrejátszik abban a véleményemben hogy az élet felesleges,minek ha minden egész napom rámegy a tanulásra azért hogy utàna a gürcölésre menjen rá az egész napom.
2015. szept. 8. 17:37
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ne hogy azt hidd majd ha nem lesz iskola másképp lesz, akkor majd dolgoznod kell. Szóval örülj hogy csak ennyi a dolgod."


Hát azért a suli nehezebb bizonyos tekintetben. Munkában nem adnak házifeladatot és nem is várják el, hogy 8-9 különböző területen nyújts megfelelő teljesítményt. Nem beszélve arról, hogy míg iskolában csak ritkán kapnak ösztönzést/hasznot a befektetett energiáért a diákok, addig a munkahelyen ezt megkapod minden hónapforduló alkalmával fizetés formájában.


Kérdező! Milyen oktatásban részesülsz? Középiskolai tananyagok még vannak olyan rugalmasak, hogy szabadidőd maradjon. Valamint sok módszer van, amikkel úgy is tanulhatsz, hogy nem veszik el, vagy rontják a pihenő idődet.

2015. szept. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbálj ki új módszereket a tanulásra, lehet, hogy nem a leghatékonyabb az, ahogy most csinálod. Pl amikor suliba jártam, igaz, ennek már majdnem 10 éve, de volt egy barátnőm, aki vért izzadt, mert szóról szóra be akarta magolni a könyv szövegét, évekbe telt, mire rávezettem, hogy egyszerűbb vázlatot írni és a körítést a saját szavaival elmondani (kicsit egyszerű volt a csaj). Vígasztaljon, hogy ha melózni kezdesz, már könnyebb lesz, legalább is ezen a téren. nekem a 2. hozzászólóval szemben pont hogy felüdülés volt, hogy a munkámban azt csinálok, amit mindig is akartam, és ha letelt a 8 óra, szabad a délutánom.
2015. szept. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Gimnáziumba járok.

Köszi a válaszokat,segítséget.

2015. szept. 8. 19:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a tanulás olyan, hogy túl kell lenni rajta. Ha végzel a sulival, a környékére sem kell menned.
2015. szept. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!