Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam magam rá,...

Hogy szoktassam magam rá, hogy igényes legyek magammal szemben és a házimunkában, ha 20 évig nem voltam az?

Figyelt kérdés
2015. szept. 9. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Indulj ki mások példájából, akiknek igényes a lakásuk.

Ha ezt a kérdést feltetted, akkor ez valószínűleg zavar téged. Biztos kaptál már megjegyzéseket és magad is szégyelled, ha behívsz valakit. Elég csak ezeket szem előtt tartanod, és legalább egyszer kipróbálni, hogy milyen érzés, ha adsz magadra és a környezetedre.

Amikor nekiállsz valaminek, ne nyűgként fogd fel, hanem próbáld meg élvezni. Hallgass esetleg valami jó zenét közben.

2015. szept. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kezdheted napi 2 (reggel-esti) zuhany, teljes nagytakarítás, amibe szinte kifordítod a lakást. Ablakpucolás.Függönymosás.Portörlés, felmosás, fényezés soroljam? A ruhák átmosása, átvasalása(mert ha már ilyet kiírtál, akkor ott tuti nincs normálisan intézve a ruhák..

Hűtőmosás stb.

Szerintem nem fogsz unatkozni, mert ha 20 évig nem törődtél vele, akkor ott van mit csinálni-sőt, még egy tisztasági festés sem árt és egy mázolás..

2015. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha mindennel készen vagy, akkor alap a minimum 2 napontai portörlés felporszívózás felmosás. A mosogatás meg rendszeresen, ahogy ettetek, utána és az eltörlés elrámolás is hozzátartozik.
2015. szept. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Arra meg figyelj, hogy a szennyes ruha meg ne boruljon ki..hanem rendszeresen mossál és ne ecettel öblíts, mert annál szörnyűbb nincs.

A társad meg mindig tiszta és ápolt legyen, ha hosszú a haja, akkor vagy keríts neki egy fodrász, vagy ha nem telik akkor vágd le te, vagy kérj egy fodrásztól segítséget a technikákra.+ Annál rondább nincs ha egy férfinek hosszúak a körmei pl. Erre is érdemes odafigyelni. Pedikür manikür nem csak neked, hanem akiért felelős vagy. A társad mindig ápolgt és net legyen.És: a ruhái, cipője mindig tiszta, friss, ne egy hétig hordjon semmit, hanem napi szinten váltson mind fehérneműt mint inget, polót, pulóvert. A farmert elég 2-3 naponta mosni, ha csak nem izzad bele, mert akkor azonnal szennyes. Azokat a holmikat meg amibe az izzadságszag beégett, az kuka.

2015. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jah és még valami: 40 év feletti pasinál a hétköznapban elég ciki és égő fehér-tenisz-edző cipőben mászkálni az utcán, az max. az edzésre való már ilyen korban, de nem hétköznapra.


Ha gyerekeid vannak, azokra ugyan az mint a társadra.

2015. szept. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És még mielőtt elfelejtem: a fürdőszoba és a wc is hozzátartozik a lakáshoz, és a csempét nem szökőévente kell lemosni, és vízkőtleníteni, és penészmentesíteni, hanem illik hetente a csempét levízkőtleníteni, és lemosni, és 2 naponta(már ha nem koszolódik előbb)a kádat, mosdót, wc-t kitakarítani.Patyolatra.
2015. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50% Te nagyon felpörögtél, de sehol nem írta a kérdező, hogy férfi vagy nő, hosszú hajú-e valaki, és jár -e fehér teniszcipőben. Az, hogy valaki nem érzi magát elég igényesnek, az nem jelenti azt, hogy 20 évig hozzá sem nyúlt semmihez. Én is kicsit elhanyagolom néha a dolgokat, azért is írtam amit írtam elsőként, de ez nem azt jelenti ,hogy egyáltalán nem ,csak azt jelenti, hogy nehezen állok neki, és napokig eltudok hanyagolni dolgokat. Az amit leírtál, az egyszerre sok egy ilyen embernek, ha eddig nem tette meg, nem fogja 2 nap alatt végig nyalni a lakást. Én kitűznék célokat, hogy ma felporszívózok, letörölgetek, holnap kitakarítom a hűtőt, stb. utána minden egyes nap végén megjutalmazom magam egy kis filmnézéssel, olvasással, vagy bármivel amit szeretek.
2015. szept. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szóval minden kezdet nehéz, szerintem eleinte úgy elfogsz fáradni, hogy...aztán ha hozzászoksz, akkor rájössz, hogy ha tartod a rendet és odafigyelsz dolgokra/társra, akkor sokkal könnyebb dolgod lesz, mint akkor amikor a mocskot kerülgetitek. És hát a sok rosszban van jó is, mert az embernek ha a kedvencét akarja felvenni, akkor elég lesz azonnal benyúlnia a szekrénybe, és tisztán frissen vasalva feltudja venni.

No meg a látogatóitok nem fognak azon gondolkodni, hogy egy pohár vizet elfogadjanak-e, vagy sem az otthonotokból.

2015. szept. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7 Amit te írsz, ha azt alkalmazza, sosem fog a végére érni, és sosem lesz rend.Mert mindig valami marad.

Én csak örülök annak, ha valaki ráébred, hogy változtatnia kell. De még annak is, ha segítséget kér..mert az már valaminek a mutatója.

2015. szept. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!