Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak a gazdag ember lehet...

Csak a gazdag ember lehet igényes, a szegényebb átlagosabb ember nem?

Figyelt kérdés

azért kérdem,mert nem rég olvastam,egy autós hirdetést,ilyen luxus autó szalonost,hogy "átrium autó az igényes emberek autó szalonja"

nos bárhol olvasok,bármilyen témában,a gazdagokat nevezik igényesnek.De én ezt nem így látom,szerintem a megtehetem/meg vehetem mert pénzem van,nem azt jelenti,hogy valaki igényes lenne.


2015. ápr. 23. 00:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Hát ha csak a szar jut akkor előbb utóbb megszokod a szart.

Persze nem pénzben mérhető dolgok terén még lehetsz igényes. Pl emberi kapcsolatok, művészet, műveltség, az intellektusod, a nagylelkűséged, a céljaid.

2015. ápr. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Ez hülyeség. Az igényességet nem lehet pénzen megvenni, ahogy a stílust sem... Nekem vannak nagyon szegény ismerőseim, mégis igényesebbek, emberségesebbek, mint néhány gazdag úri gyerek. Persze, nem lehet általánosítani, de egyszerűen az igényesség nem köthető pénzhez. Vagy van, vagy nincs...
2015. ápr. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Van egy veled született ízlés és van egy tanult ízlés. Utóbbinál tényező lehet az anyagi helyzeted.
2015. ápr. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Előző melóhelyemen gyakorta megfordult egy pali aki benne volt: [link] Fullos,fitnessmodell kaliberű csaj,luxus terepjáró,Panerai óra. Ennek ellenére a pali olyan suttyó volt,hogy amikor először megláttam és nem nem tudtam ki/mi ő majdnem kivágattam a s,szekusokkal. akkora igénytelen,büdös (de szó szerint!)susogós gatyás senkit,még mucsaji kocsmákban sem láttam. Na ennyit erről.
2015. ápr. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

De, simán lehet igényes még egy kifejezetten szegény is, csak ugye bizonyos területeken, ahol sokat számítanak az anyagiak, egyrészt kénytelen beérni a szerényebb megoldásokkal, másrészt ha sosem látott valamiből igazán jót, akkor azért nehéz egy magasfokú igényességnek kialakulnia benne a témában. Én pl. bizonyára nem vagyok igényes csaptelepekkel kapcsolatban, mert sosem volt hiperszuper. Bizonyos dolgokat elvárok tőle, nem akármelyik felel meg, de a vízszerelő simán lekínaizta (amúgy magyar). Nos, nekem jó, működik, így se a legolcsóbbat vettem... Talán sosem tudom meg, jobb-e egyáltalán egy drága és jó darab (mert ugye rengeteg drága termék van, ami nem jobb egy olcsóbbnál) vagy csak felesleges flanc az én szempontomból, akkor is, ha telne rá bőven. De ez legyen a legnagyobb bajom.


Én értem az ilyen luxusszalonos igényesség fogalmat. Attól még más területeken lehet igényes az is, akinek a drágább luxuscikkekre nem telik.

Ahogy a gazdagságból sem következik automatikusan az igényesség.

2015. ápr. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehetséges, hogy amit sokan "igényesnek" neveznek , nem más, mint színtiszta képmutatás? Mert tulajdonképpen az!

Amiről inkább érdemes említést tenni, az az ízlésesség.

Ez nem kizárólag pénz függő. Összeválogatni egymáshoz illő ruhákat, az egy bensőből fakadó valami. Sok a pénzes suttyó! Némelyik úgy néz ki, mint "Szaros Pesta, Jézus neve napján!" :)

2015. ápr. 23. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy reklámfogás, legyezgeti a hiúságát a pénzesebb embereknek, és így csalogatják őket a vásárlásra, ami lehetséges, ugyanolyan gagyi, mint amit a szegények használnak.

Jó módszer, akinek pénze van, fizessen!

2015. ápr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ne dőlj be a hirdetéseknek; csak azért "igényesezik" a gazdagabbakat, mert ők a célcsoport, és így hajlandóak több pénzt elkölteni az adott helyen. Az igényesség természetesen nem függ a pénztől, az már igen, mennyi "igényes" tárgyat tudsz összegyűjteni magad köré.
2015. ápr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

Az adott hirdetésben az igényesség a gazdag szinonimájaként értendő. Csak elég sz*rul hangzana és nagy felháborodást keltene, ha ezt írnák ki:


"Átrium autó a gazdag emberek autó szalonja"

2015. ápr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Valójában az ilyen hirdetés pont nem a gazdagoknak szól, egy gazdag ember röhögve kifizeti ami kell neki és nincs szüksége ilyen ingyombingyom hirdetésekkel"csábító" hülye szalonokra. Láttatok ti már Rolex, vagy Maserati reklámot..? Nem, ez pont a közepes anyagi helyzetű sznoboknak van, akik inkább adósságba verik magukat, csak hogy mások gazdagnak higyjék őket, ekkor jön az, hogy kínkeservesen megveszik a státuszszimbólumnak vélt dolgokat, a divatosnak gondolt üzletekben. Na ez az "igényes" autószalon is olyan lehet, gondolom 10-15 éves Audikat és Porschékat árul...
2015. ápr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!