Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet hogy pszichopata vagyok?

Lehet hogy pszichopata vagyok?

Figyelt kérdés

19 éves fiu vagyok valami gond lehet velem.kezdjük az elején kisgyermek koromtól egész 13-14 éves koromig mindig kérdezték tölem a rokonaim egyes alkalmakor hogy szeretem e őket azt mondtam mindig hogy igen de valojában nem éreztem semmit persze tiszteltem öket anyámat és apámat is tisztelem ha valami lenne velük talán még sajnálnám is őket de nem szeretem senkit és semmit

ezt a kérdést is azért teszem fel mert fura számomra

hogy az emberek annyit besszélnek a szeretetről és a szerelemről pl vallás zene filmek,

nincsenek igazából barátaim osztálytársaim vannak akikel szoktam beszélgetni de csak azért hogy ne tünjek ki

a tömegböl amikor suliban vagyok.barátnőm sincs ezért

elmentem ku..ni 16 évesen nem élveztem igazán de büntudatom sem volt csak kiváncsi voltam, azota nem mentem

nem érdekelne ha meghalnék de nem akarok öngyilkos lenni

az egész világ számomra érdektelen de nem szenvedek


ugy nagyjábol mindent leirtam arra lennék kiváncsi hogy tényleg pszihopata lennék e


2015. szept. 11. 16:06
 1/6 anonim válasza:
Szerintem nem vagy pszichopata, csak lehet, hogy nem tapasztaltad meg az igazi mély érzelmeket, a kötődést. Majd lehet, hogy lesz valamid, vagy valakid, aki kihozza belőled a szeretetet.
2015. szept. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy pszichopata nem tenne fel ilyen kérdést. :)

Valami gond viszont van veled.

2015. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Esetleg egy korai fázisú alexitímia..

Pár kiemelt támpont egy kutatás alapján:


– Az érzelmek felismerésének és verbális kifejezésének zavara

– A saját érzések azonosításának problémája miatt az érzések másokkal való megosztásának zavara

– Nehézség az emocionális állapotok és a testi érzetek megkülönböztetésében

– Az érzelmek arckifejezésekbő l való azonosításának zavara

– Az érzelmi élet, az élmények, a vágyak és kívánságok körének beszűkülése

– A fantázia és a szimbolikus gondolkodás leegyszerűsödése

– A konkrét, pragmatikus gondolatok és tevékenységek előtérbe helyezése az érzelmi élettel szemben

– Az emóciók, az érzelmi válaszok jelentéktelen szerepe a döntéshozásban


Ezeknek nézz utána egy kicsit, és javaslom, hogy keress fel egy szakorvost, aki azért kicsit bővebb képet fog tudni neked adni az állapotodról.

2015. szept. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

felismerem az érzelmeket, az érdektelenség visszont jelemző rám nem akarok semmit sem csinálni az életben

néha ugy gondolom milyen jo lenne egyedül egy erdőben

hajléktalanként élni még ha nehéz is pár honapot.aztán szépen csendben

egyedül meghalni valahogyan

csak a családomat sajnálnám ezért nem teszem meg

2015. szept. 11. 19:27
 5/6 anonim válasza:

Itt van pár cucc ami meghatározó lehet ha magadra ismersz.


Itt van egy egyszerű kérdés, amelyre NINCS konkrét válasz de egy pszichopata MINDIG ugyanazt fogja válaszolni:

Ez a történet egy lányról szól! Az édesanyja temetésén találkozik egy férfival, akit eddig NEM ismert. Azt gondolta, ez a férfi lenyűgöző, Annyira hitt abban, hogy ő álmai hercege, hogy beleszeretett, de a temetésen nem adódott meg a helyzet, hogy megismerhesse, elkérje a telefonszámát és aztán…….. Néhány nappal később a nő, megölte a nővérét!


Kérdés: Mi motiválta a fiatal lányt nővére meggyilkolására?

Először gondolkodj el rajta, elméletileg elsőre rá kell vágni a választ

válasz: Azt remélte, hogy a férfi megint eljön a temetésre.


Cleckley* úgy határozza meg a pszichopátiás beteget, mint a normális ember tökéletes másolatát, amely egy az épelméjűséget tükröző álarccal rejti el belső emberi hiányosságait. Bár őszinte, intelligens és sokszor jó társaságnak is bizonyul, ez mind felületes, ugyanis a pszichopata ember nem képes őszinte érzelmeket érezni. Ez egy fajta védekező mechanizmusa a pszichopatának, amellyel akár 100 százalékos életet tud élni anélkül, hogy bárki gyanítaná mit rejt az álarca.

* Hervey Cleckley és Az épelméjűség mint álarc, csak angol verzióban érhető el, úgy tudom

tehát nincs valódi érzelem, habár az érzelmek tanulhatóak valamilyen szinten (illetve a nevelés IS közrejátszik, akár pozitív akár negatív irányba), de azokat csak egyes célok megvalósításához tanulják ki.

** A pszichopata valahol mélyen élvezi a helyzetet, ha bajba kerül. **

- nagyon egoista, tehát nehéz vele kapcsolatot létesíteni vele (vagy ha igen a nőket önkielégítésre használja fel)

- manipulál, ennek az a lényege hogy észre sem veszed csak, hogy meggyőző, de amire kiderül már késő

- saját célja érdekében mindent, pl: Mentalista című sorozatban Patrick Jane célja annyi, hogy megtalálja és megölje a családja gyilkosát, ez a legfontosabb motivációs önérdek. Erre pedig a legjobb módszer az, ha a nyomozást végzők közvetlen közelében, azok munkatársaként dolgozik (közben velük is játszik).

- Egy pszichopata, ha akar, tud megnyerő lenni!

Itt van egy konkrét teszt ( PCL-R ) a legelterjedtebben használt pszicho-diagnosztikai eszköz a pszichopata rendellenesség kimutatására. Konkrétan 42 kérdésből áll (angol) olyan 30 pontszám felett már necces a dolog [link]


remélem tudtam segíteni, ha van valami kérdésed akkor nyugodtan írj ide vissza, vagy ha még szeretnél okosságokat megtudni a témával kapcsolatban.

2015. szept. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem vagy
2016. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!