Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az oregebb emberek (70-90+)...

Az oregebb emberek (70-90+) gondolkoznak azon hogy nemsokara meghalnak? Vagy arra hogy elalszanak es lehet hogy tobbet nem kelnek fel? Vagy ebben a korban erdekli oket egyaltalan?

Figyelt kérdés

2015. szept. 16. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, érdekli őket.. nagyon sokan rettegnek a haláltól, nehéz felfogni, hogy az élet velejárója.
2015. szept. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Jah, anyám 60 lesz jövőre és nincs nap, hogy ne mondaná, hogy mindjárt meghal...
2015. szept. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen változó ki hogy éli meg, na meg nem mindegy milyen állapotban, milyen korban van.


70 évesen nagyszüleim még elég jó egészségnek örvendtek, nagymamám 80+ éves korában hirtelen épült le, és úgy halt meg, igazából mikor utoljára láttuk, akkor látszott hogy belenyugodott már a sorsába. Nagypapám utána évekig gyakorlatilag csak vegetált, ő úgy volt vele, hogy neki a halál már megváltás, és így is 90+ évig élt.


Másik nagymamám szintén 90 felett van, és eléggé épül le szellemileg, testileg, tőle évek óta azt halljuk, hogy sokkal egyszerűbb lenne fel se kelni reggel. Ilyen idősen már úgy vannak vele, hogy amit lehet megéltek, átéltek, látták a gyerekeiket felnőni, látták az unokákat felnőni, és sok újat nem hoz nekik az élet.

2015. szept. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az elmulastol nem felnek? Szoval oke a gyerekeik meg emlekeznek rajuk meg az unokak is de egy ido utan mar a felejtes homajaba vesznek. Szerintem wz a legrosszabb.
2015. szept. 16. 20:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont az elmúlástól van értelme félni és ez már fiatal korban is felmerülhet.A világ megy tovább az ember nélkül is és nincs többé rálátás a dolgokra,ez a rémisztő.
2015. szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem öregkorára már túl van az ember ezeken a gondolatokon, és természetesnek veszi hogy egyszer vége lesz. Látja hogy az ismerősei, testvérei, családja szép lassan meghalnak, és tudja hogy nélkülük is megy az élet tovább.


Meg mondom, szerintem sokat számít, hogy látták a jövő generációt és úgy mennek el, hogy volt értelme az életüknek.

2015. szept. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van aki igen van aki nem, bár lehet az csak letagadja.Nekem van egy rokonom aki 65 éves és rohadtul magányos.Folyton meg akar halni már mert meghalt a férje pár éve.Mindig azt mondja, ha megérem a tavaszt....Szomorú.
2015. szept. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!