Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A rovaroknak fáj, ha megfagyna...

A rovaroknak fáj, ha megfagynak, vagy csak egyszerűen elalszanak? Azért kérdezem, mert tele van a ház rovarral, és ezeket nem akarom agyontaposni, helyette befogom és beteszem a fagyasztóba.

Figyelt kérdés
Találtam a házban egy fülbemászót, ki akartam dobni, de nagyon ellenséges volt velem, így egy hobbidobozba zártam és beraktam a mélyhűtőbe. Úgyis megfagy télen, ez így gyorsabb. 10 perc alatt meg is halt. Egy pókkal is kipróbáltam, de az tovább bírja.

2015. szept. 10. 21:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Te jó ég, ez nagyon barbár! Fájdalom- és hőérzékelő receptorai a rovaroknak is van! Volt már olyan télen, hogy annyira fázott a kezed, hogy már fájt? Na a rovarok is pontosan azt érzik. ÉS ugyanúgy fáznak mint az emberek, de még vacogni sem tudnak, hogy enyhítsenek rajta. Nem értem a logikádat (hacsak nem direkt gonoszságból csinálod), ha már egyszer megfogod, miért nem teszed ki,hadd éljen. Vagy legalább taposnád agyon, az egy pillanat alatt végez szerencsétlenekkel. A rovarokról pedig szerintem általános iskola 6. osztályában részletesen kellett volna tanulni...
2015. szept. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
A rovaroknak nincs a gerincesekhez hasonló fájdalomérzetük. A fagyhalál, a kihülés pedig a melegvérűeknek sem fáj.
2015. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne rakd a melyhutobe. 10mp a mikroban, gyorsabb.
2015. szept. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Hű, ez egyik nap nekem is eszembe jutott.

Konkrétan az, hogy a hűtőbe, hogyhogy nem megy be pók vagy bármi más rovar.

Akkor tovább gondolkodtam, és elképzeltem, hogy a fagyasztóban mi történne egy pókkal.

Csak én nagyon besz...i vagyok és még a közelükbe sem merek menni, nem hogy megfogjam őket.


A pók hogy nézett ki megfagyva?

Úgy, mint amikor meghalnak és összehúzódik a lábuk, vagy pók formájú maradt?

2015. szept. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem éreznek fájdalmat . Érzékelik a sérülést a hideget de nem úgy mint a fejlettebb állatok. Felesleges fagyasztóba rakással vacakolnod, sokkal tovább tart míg megfagynak, ráadásul melegben felengednek és tovább élnek, hiszen hogy telelnének át másként??
2015. szept. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Persze, a fagyhalál bizonyára kifejezetten kellemes.
2015. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A pók elég sokáig bírta. A fagyasztóban -15 fok körül volt, ehhez képest fél óra múlva még vígan mászkált, igaz, nagyon lassan, de nem volt semmi baja. Aztán a dobozba öntöttem némi vizet és rá is csepegtettem, majd visszaraktam. Na azután már nem mozgott többé, a víz is jégkockává fagyott. A fülbemászó nagyon hamar meghalt, fél óra múlva kivettem, de az biztos nem éledt fel. Amúgy, szerintem jól nézett ki a pók félig megfagyva, amikor még mozgott. Ha sok vizet öntesz rá, akkor szépen kristályba vagy. A csáprágója fagyott l először, szép fehér lett, mint a télapó szakálla xD :D
2015. szept. 11. 20:08
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
büszke lehetsz magadra, még jó pszichopata lehet belőled
2015. szept. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Akkor igazából megfulladt. Jól bírják a fagyot a rovarok.
2015. szept. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
0%
nekem tetszik a kérdező hozzáállása a rovarokhoz... kínozzuk meg az összeset!!
2015. szept. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!