Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? 22F (költözés? )

Ti mit tennétek? 22F (költözés? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne ki mit tenne a helyzetemben...


22 éves vagyok, van barátnőm aki szintén 22 éves.

Én 2 éve dolgozok, havi picivel 200 fölött keresek, de legyen most 200-ra kerekítve (a plusz elhanyagolható).

Barátnőm még tanul mellette dolgozik ő változó mennyit keres, de legyen 80-ra átlagolva a havi keresete.

Tehát kettőnknek havi 280 lenne a bevételünk...


Barátnőm és én is szülővel élünk, nincs is ezzel senkinek gondja. Nincs olyan, hogy valaki ki akar dobni valakit, vagy menekülni akar valaki, tehát semmi ilyen dolog nincs a levegőben!

VISZONT!

Apám, húgom, apám barátnője és én élünk 4-en egy elég nagy házban, én havi 20-at adok haza.

Szerintem szükséges ez az összeg, mármint az elején megbeszéltük apámmal, hogy ne adjak haza, hanem rakjam félre, de később mégis változott, mert szükségessé vált + többször nagyobb összeggel segítettem ki apámat a félretett pénzemből...

Ha én elmennék akkor a rezsi minimálisan csökkenne, mert most sem fogyasztok olyan sokat...


Barátnőm anyja egyedül is fenntudja tartani a házat, hisz eddig is ment neki, nincsenek anyagi gondok amiről tudnék...


Ti ilyen helyzetben mit tennétek?

Külön költöznétek külön albérletbe?


Nincs bajom az otthon lakással, meg mások véleménye sem érdekel, hogy "apád nyakán laksz 22 évesen" (mondjuk nem ingyen élősködök, tehát ezek leperegnek rólam).

Viszont 22 évesen simán van lehetőségem önállósodásra, előre láthatóan a jövőben a bevételem nőni fog, szóval nem félek attól, hogy nehezen fogunk kijönni...

Lehetne akár egyedül, akár barátnővel külön költözni (csak albérletbe, mert saját házra/lakásra nincs pénzem).


Azt még megemlíteném, hogy BP-n dolgozok, napi 3-4 óra az utazás amivel szintén nincs problémám SŐT hasznosan töltöm el!


Az én szemszögemből ezek lennének a változások:

Előnyös:

- önállósodás

- háztartás vezetés megtanulása

- házimunkák elvégzése nagyobb körben

- komolyabb felelősség vállalás

- újdonság varázsa (pár hónapig tartana max)

- kevesebb utazási idő

- olcsóbb utazás (havi 5-10e Ft spórolás)

- gyakrabban találkozhatnék barátnőmmel (heti 1-3 alkalom van most)

- olcsóbb és jobb kaja


Hátrányos:

- apáméknak nem tudom anyagilag rosszabb lenne e, de lehetséges

- ritkábban látnám a családtagokat (így is van aki 20 percre van és havi 1-2x látom)

- több kiadás havonta (lakbér+rezsi), így jobban oda kell figyelnem mire költök + kevesebbet tudok félretenni

- több feladat miatt kevesebb szabadidő

- lassabban jönne össze saját házra



2015. szept. 23. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:

"Külön költöznétek külön albérletbe"


Mint a huzat! Felnott ember vagy, allj a sajat labadra. Otthon anyadeknal meg a csajodat sem tudod megdugni rendesen...

2015. szept. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1:

anyám és apám külön él, apámmal élek...

és elég jól megtudom dugni :D igaz néha hangos, pont tegnap ezt elfedtük egy kis zenével :D

de van amikor csak ketten vagyunk otthon...meg elég nagy a ház szóval annyira nem probléma a hang, mert általában a környezeti hangok elnyomják :)

igazából nincs semmi okom elköltözni, most is minden szép és jó, de van rá lehetőségem...

2015. szept. 23. 11:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Inkább tegyél félre saját házra. Legalább legyen meg az önerő vagy fizess valami lakástakarékot. Egy Bp-i albi nem olcsó ha nem egy mosókonyhát akarsz kivenni, és fene tudja mikor mentek szét a lánnyal .Bár senki nem számít ilyenre az elején de nagyon is benne van a pakliban. 22évesen egyáltalán nem gáz otthon lakni kb 90%-a ezt teszi ennek a korosztálynak csak a maradék 10%-nak nagy a hangja :)
2015. szept. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3:

1 éve vagyunk együtt, mind2-en hosszútávra tervezzük...de ki tudja igaz...

de én egyedül is fenntudnék tartani egyet, meg később nőni fog a bevételem, szóval anyagiaktól nem félek...

meg senki nem vágta hozzám, hogy szülővel élek...


csak érdekelne más mit tenne a helyzetemben :)

eddig nem gondolkoztam költözésen, viszont volt egy kérdés ami miatt utána néztem a bérlési lehetőségeknek és elgondolkoztam, hogy "vajon más mit tenne ilyen lehetőségekkel?"


van aki 18 évesen menekül otthonról, van aki 14 évesen koleszos aztán már nem haza költözik hanem haverokkal/barátnőkkel bérelnek közös lakás fősuli/egyetem alatt...

van aki 40 évesen anyjával él (ismerek ilyet)


vannak előnyei és hátrányai a költözésnek és érdekel ki mit választana :)

2015. szept. 23. 12:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a biztos ami a tiéd.Ezért próbálj meg saját lakást,házat venni.Albérlet az ablakon kidobott pénz.Ha jó a viszony a szülőkkel,nagy a ház, akkor nem érdemes üldögélni egy drága albiban.Ha félre tudsz tenni sacc 100ezret havonta abból 5 év alatt 6millió lesz,plusz kamat és/vagy állami támogatás és még csak 27 vagy,ami abszolút fiatal kor. Akár kp-ben vehetsz egy olcsóbb házat is Bp-től nem messze,vagy kiegészíted egy belátható idejű hitellel. Én elhiszem hogy te most úgy látod hogy több lesz a kereseted és minden jó lesz..De sajnos a sors útjai kiszámíthatatlanok ,nincs biztos cég ,biztos állás ,tudnék mesélni ,de nincs itt erre hely :)
2015. szept. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3:

persze tudom, hogy bármikor borulhat bármi :)

szerencsére én több lábon tudok megállni lassan, ami azt jelenti, hogy több helyről lesz bevételem és mellette amit tudok félre rakok...

sok tekintetben elég jó helyzetben vagyok, mert mind család mind munkahelyileg elég jó állapotban vagyok, nagyon jó a kapcsolatom a főnökeimmel és nagyon rendesek...

ezen felül nem soká egy olyan vállalkozásba vágok bele ami anyagilag elég nagy hasznot hozhat elég sok millióról van szó, talán 1 év -, talán 5 év múlva, talán nem fut be...plusz mellette vannak még lehetőségeim...


Igazából én is azt szeretném, hogy saját házra gyűjtök és oda költözök/költözünk majd :)

2015. szept. 23. 15:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt a dolgot még nem találták fel, ami kényelmes, és hosszú távon nem káros az embernek. Ha apádnál maradsz, az kényelmes megoldás. A többit sakkozd ki.
2015. szept. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Most állj meg és olvasd vissza azokat a kommenteket ,amikre válaszoltál!!!!!! Rájöttél????


Te már régen eldöntötted,hogy elköltözöl!!!!!! Hiába ír bárki bármit, te már tudod jól, hogy mit akarsz!


Tedd is meg!!!!! Fiatal vagy , jól keresel! Meg kell tanulnod azt amit az élet ad!!!! Próbáld ki magad és vágj bele! Ezután jönnek a bajok, gondok, szívások ,stb. De ez ezzel jár!


22/F

2015. szept. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!