Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországi magyarként mi a...

Magyarországi magyarként mi a véleményetek a környező országokban élő magyarokról?

Figyelt kérdés
Már hallottam olyat is, hogy magyarországi személyek azt mondták, hogy aki más országban él, az már nem is magyar, hanem, ukrán, román, szlovák, stb. Pedig ez nincs így. Ugyanolyan magyarnak érzem én is magam, mint más, csak annyi, hogy határon kívül élek.
2015. szept. 25. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
magyar az aki magyarnak tartja magat.
2015. szept. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmi. Én is magyarnak gondolom őket. Bár van pár erdélyi, akit simán lerománozok, mert viselkedésben sokkal közelebb állnak hozzájuk, mint hozzánk. Sőt, sokszor ha kibeszélnek valakit, akkor átváltanak románra, mert tudják, hogy azt senki nem érti meg. Innentől fogva az ilyen ne várja el tőlem, hogy magyarnak nevezzem.
2015. szept. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Én szívesen mennék innen Romániában, Szlovákiában bárhová csak el innen, de sajnos maradnom kell. Magyarországon csak széthúzás van mindenki tojik a másik fejére lehet látni hogy fogadjuk a bevándorlókat, és hogyan állunk hozzá az idegenekhez, külföldiekhez színesbőrűekhez. Van még hová fejlődni a magyar közösségnek.
2015. szept. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Aki önszántából annak vallja magát.
2015. szept. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az valóban igaz, hogy a magyarok mindig széthúznak, de a migránsos ügy már nem ide tartozik... Te befogadnál migránsokat? Nem úgy, hogy csak 1 éjszakára maradnak, hanem az utcáról bejönnek, berúgnák az ajtót, és tartsd el őket...
2015. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a magyar, akiben megvan egy egészséges nemzettudat. Én nem "Nagy-Magyarországozok" de nem értek egyet Trianonnal. Libabőrös leszek, ha a Himnuszt, a Szózatot vagy a Székely himuszt hallgatom, éneklem. De úgyanúgy bele tudom élni magam, ha például látom ahogy egy (számomra szimpatikus) sprtolónak játszák a saját nemzeti himuszát, legyen az bármilyen országbeli. Büszke vagyok a nyelvünkre, a kutúránkra, és örömmel néztem amikor magyar hagyományőrző néptáncosok cigány zenekar által előadott zenére táncoltak és énekeltek. Ugye a magyar népzene cigányzene nélkül sehol sem lenne. Amit viszont manapság a cigányság egy része művel élevitelszerűen az dühítő.
2015. szept. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Felőlem az mondhatja magát magyarnak, aki akarja. Engem az zavar, ha akár tartósan külföldön élők is szavaznak. Nekem kell itt élnem, enyém a döntés.
2015. szept. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen semlegesek számomra.
2015. szept. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

"Te befogadnál migránsokat? "

Úgy érzem ez nem az én dolgom lenne, hanem magyar kormány dolga, hogy segítjen ezeknek az embereknel. De egyébként nem is arról van itt szó, hogy befogadnám őket a saját házunkban, hanem hogyan viszonyulok a helyzethez. Rasszizmussal gyűlölködéssel csak önmagunkat minősítjük. Magyarország és a magyar közösség most ért a mélypontra, ezt az is bizonyítja, hogy hogyan viszonyulunk a külföldi magyarokhoz.

2015. szept. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!