Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol tartasz huszonöt évesen?...

Hol tartasz huszonöt évesen? Mit értél el eddig?

Figyelt kérdés

Mindjárt betöltöm a huszonötöt, és kicsit elkedvetlenedtem.

3 éve dolgozok, de ez idő alatt mindössze 300 ezer Ft-ot tudtam összegyűjteni, minden pénzem elmegy az albérletre, kajára és arra, hogy a vidéken élő szüleimet láthassam. (Ezeken nem tudok, de nem is akarok spórolni, nem lenne érdemes.)

A velem egykorú ismerőseim mind lakást kaptak a szülőktől (nekem még hitelt se adnak a bankok), vagy külföldön dolgoznak, és szép kocsit vettek maguknak (a szüleimnek sincs kocsija, így nincs mit vezetnem, hiába a jogsi), a legszerencsésebbek pedig még mindig tanulnak, és a szüleik tartják el őket, nekik csak a szórakozásukat kell fizetniük az alkalmi munkákból.

Egyre többen mennek férjhez, néhányan már gyereket is szültek. Párommal évek óta együtt vagyunk, de nem gyűlt még össze 2m Ft egy táncos vacsorára.


Szóval semmim nincs, és nem vagyok sehol másokhoz képest. Most úgy érzem, el vagyok késve.



2015. okt. 4. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha lány vagy, még akkor sem vagy feltétlenül elkésve. Viszont ha másnak sikerült, akkor te miért nem próbálsz meg külföldön állást találni? Elég sok szállodába hirdetnek felvételt, főleg ilyenkor amikor kezdődik a szezon.


Gyakorlatilag pár hónap alatt össze lehet ott szedni az éves fizetésedet úgy, hogy szállást és kaját kapsz.

2015. okt. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22 eves korom ota eltartom magam, voltak jo allasaim, fizettem a sulimat, most pedig kulfoldon elek. Sokat valtoztam es fejlodtem, es csak magamhoz merem, hogy hol tartok. Es mar messzire jutottam es meg hova fogok...
2015. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Eljutottam oda, hogy nem versenyzek senkivel és nem hasonlítom az életemet máséhoz. Az én éltem olyan amilyen, EGYEDI!
2015. okt. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jelenleg egyetemre járok mert elsőre nem sikerült. De nem vagyok boldog ..
2015. okt. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, most megpróbáltam beleképzelni a helyzetedbe magam, és én is úgy érezném, hogy el lennék késve, magamhoz, a terveim megvalósításához képest. Neked mik a terveid, céljaid? Mert csak arról írtál, hogy mások hol tartanak és ahhoz képest te hol vagy.
2015. okt. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, az, hogy a szüleid nem tudtak neked lakást venni nem a te hibád, és nem azoknak az érdeme akiknek vettek. A kocsi meg egy nagyon vicces dolog, a magyarok jelentős része, proli, aki azt hiszi, hogyha van egy középkategóriás autója ő már valaki. Az átlagember vesz egy drága kocsit, hitelre és arcoskodik vele, sőt inkább hónap végén éhezik, csak legyen kocsi. Ami meg a külföldet illeti, vicces ez a külföld dolog, most valami presztízs lett kimenni, arról senki nem beszél, hogy kint mit csinálnak... azt, ami a németnek, angolnak, hollandnak, már aljamunka. Másodrendű állampolgárok kint. A hazájukban pedig előbb-utóbb idegenek.


De különben is nem ezek számítanak.

Én nagyon irigy vagyok rád. Mert hozzád képest én semmit nem értem el. A pénz ugyanis semmi, a diploma is semmi. Ami számít az az emberi kapcsolatok, a társ megléte, a család.

25 éves orvos vagyok, soha nem volt még igazi párkapcsolatom. És minden egyes rohadt nap eszembe jut, hogy de jó lenne meghalni, annyira magányos és frusztrált vagyok. Ó és egy éve még én is tanultam és éltem a "gondtalan életet" éppen olyan szörnyű volt, mint most. Egyedüllét és magány.

Nagyon irigyellek téged, amiért van aki szeret, van akihez odabújnod este, van akivel meg tudod osztani, ha örömöd, vagy bánatod van, van aki betakar ha elalszol a kanapén... Szerencsés ember vagy, mert a legfontosabb meg van az életedben, van társad, van aki szeret. Gazdag ember vagy, a pénz ugyanis nem boldogít, nekem pár hónap alatt összejönne a megtakarításod, mégis irigy vagyok rád, és szívesen cserélnék veled, a szeretni és szeretve lenni, ez az, amiért érdemes élni, és ez az, ami gazdaggá tesz.

2015. okt. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
"Ó ennyi csak mi tudható: Szeretni kell,és szeretve lenni...jóóó" xD
2015. okt. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

24 éves vagyok. 2 hónapja költöztem 400 km-t külföldi munka miatt. Hétköznap Ausztriában vagyok, hétvégén Magyarországon.


Tudtam mit vállalok ezzel a melóval...beáldoztam mindent. Barátokat, kapcsolatomat, hisz nem működött a távolság miatt. Már van pénzem, de itt nincsenek barátaim.


De a magány múlandó, ellenben az anyagi helyzetem sosem változott volna otthoni munkával. Így félre tudok tenni, hogy majd lakásom lehessen.

2015. okt. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is 25 vagyok.:) Én 1 éve dolgozom inszeminátorként. Apám tanított be. Nem álmaim munkája, de ha az embernek van gyomra hozzá úgy kibírható. Havi 105 ezer nettót keresek vele.
2015. okt. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%
23 és fél évesen meghaltam rákos daganatos betegségben.
2015. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!