Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Helyes az Attila nevet Atinak...

Helyes az Attila nevet Atinak becézni egy t- vel? Mert nekem volt olyan ismerősöm aki ezért leszólt. De itt jön a lényeg. Más nő szólíthatta így.

Figyelt kérdés

2015. okt. 8. 06:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Becézésnél bármi lehet helyes.
2015. okt. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Pont azért zavarja , ha így hívod, mert rossz emlékei vannak esetleg.Más nő jut eszébe a névről.
2015. okt. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Becézd Áginak...
2015. okt. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én így hívom a tesómat.

Mellesleg, eleve egy t-vel ejtjük a nevet, hogy becéznéd két t-vel?

2015. okt. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egy "t" nem lehet gond, hiszen az Attila név kimondása: Atilla. (Éppen fordítva ejtődnek a hosszú- és rövid mássalhangzók.)
2015. okt. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Helyesnek helyes lehet, csak nem mindenkitől fogadja el. És ezt a kívánságát neked tiszteletben kell tartani.

Az intézetigazgatónk Mr. Karpovnak becézett, mert a kávészünetben rendszeresen snellezünk és majdnem mindig megverem. Próbált egyszer más is így jópofizni velem, de mondtam, hogy egyedül az Öregtől vagyok hajlandó elviselni ezt a gúnynevet becenévként.

2015. okt. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Atilla és Attila is helyes, csak a két név nem ugyan az, külön jegyzik.

Becézni bárhogy becézheted, attól, mert helyes (mint az Ági is, lásd fent), attól még az illetőnek lehet, nem tetszik.

2015. okt. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!