Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha semmi...

Mit csináljak, ha semmi kedvem élni?

Figyelt kérdés
Nem értem mi ennek a lényege. Ha sikeres akarok lenni,ahhoz hosszú nyelv,szerencse és érdekkapcsolatok kellenek. Mindenki mindenkit lenéz,leszr,senkire se lehet számítani még saját magamra se. Elegem van a munkából az iskolából és környezetemből. Mit tehetnék? 20/L
2015. okt. 8. 14:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Komolyan így beszélsz?

Égő..

2015. okt. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem hisztis vagyok csak idegesít,hogy nem sikerült megérteni a kérdésem mondanivalóját. Tényleg ilyen a környezetem pedig ezer helyen dolgoztam,nagyon sok embert ismerek. Eddig egy emberre tudom azt mondani,hogyha a sárból kellett kirángatni akkor is mellettem volt nem csak akkor ha pénz kellett vagy egyebek. Te nagyrészt normális embereket ismersz?
2015. okt. 8. 15:12
 13/21 anonim ***** válasza:

A környezetemben nem érdek emberek vannak, munkahelyen családias a hangulat vannak csapatépítések, jól megvagyunk, nem az a beköpjük egymást a főnöknek, hogy előrébb jussunk, sőt még a főnökök is rendesen, pl csapatépítésen együtt isznak velünk, nem az a "fölötted állok és azt mondod amit csinálok" típusok...


Legjobb barátom ajánlott be az első munkahelyemre, frissen végeztem sulival, ő július elején már csesztetett, hogy írjak önéletrajzot, mert ismerőse pont ilyen körben keres embert, de én a nyár végéig akartam élvezni az utolsó nyári szünetem, végül a sokadik csesztetésre jelentkeztem az állásra és augusztus elsejével már dolgoztam is...


Főállás mellett 3 projekten dolgozok (2 összefügg mondhatni majdnem 1), ott nem az van, hogy tapossuk egymást a hatalomért és a pénzért...egymást segítve építjük a projektet és ahol tudunk segítünk egymásnak...


Igazából én nem is nagyon ismerek olyan embert a környezetemben akinek mondom, hogy kellene nekem valami akkor azt mondja, hogy nem tud segíteni...én pl egyik volt osztálytársammal beszélgetek mostanság, van végzettsége mégis gyárban dolgozik, mert oda vették fel...

A volt és a jelenlegi munkahelyemre is beajánlottam, de nem vették fel, mert nem volt meg a megfelelő tudása ami épp kellett, reggelente metro újságot olvasok és többször lefényképeztem neki 1-1 hirdetést, hogy talán érdekli, jelentkezzen...ő nem jelentkezett...én megpróbáltam neki segíteni, de ő megoldotta máshogy...

őt például most egyik projekthez kértem fel 2 pozícióra (az egyik a szakmájához tartozik, a másik egy teljesen új dolog számára, de talán érdekli), és tök új dolgot kezdett el tanulni és csinálni, mert segíteni akar...

A környezetemben olyan embereket tartok akik segítőkészek és normálisak...van olyan akinek én próbáltam segíteni, nem nagyon beszélgetek vele, de néha neten ráírok, hogy mi a helyzet, hogy alakul a helyzete, mert hátha pont tudnék neki segíteni, vagy ő nekem vagy valamelyik ismerősömnek...például egy srác így került pont most képbe, mert tud nekem segíteni egy elég fontos dologban...és csak annyi volt, hogy neten ráírtam és beszéltem vele egy keveset és kiderült, hogy tud segíteni...nem amiatt tartottam fent, hogy majd "ő biztos jó lesz valamire", csak ismerem...


És még van jó pár embert ismerek akik nem arra hajtanak, hogy ők legyenek a legfelül egy hierarchiában, hanem normális környezetben éljenek...


Pénzben meg annyit, hogy haveromnak simán adtam 100e Ft-ot kölcsön minimálbér + prémium kereset mellett...volt olyan pár 10e Ft-os kölcsön amit több mint 1 év után adott vissza, igaz nem kértem előtte, mert nem volt sürgős.

Pár ezer forintig szerintem akármelyik ismerősöm adna nekem kölcsön, van olyan akinek hó végére marad kb 3000 Ft-ja, de simán adna kölcsön nekem 5000-et ha kérnék akár hónapokra is.

És én szintén adnék kölcsön ismerőseimnek akár 10e Ft-ot is, azért nem adnék akárkinek akármekkora összeget, de a közelállóknak elég sokat adnék ha értelmes dolgokra kérnék.

2015. okt. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Vegyél ki 1 évet és élj napról napra, utazgass.

(vagy akaszd fel magad ^^)"


Mekkora egy bunkó riban.c írhatta ezt banyek.-.-"


(amúgy meg nem mindenkinek van annyi pénze,hogy utazgasson...bár biztos magából indult ki)

2015. okt. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A csajnak igaza van. Ha valaki 20 éves korára nem jó pályára orientálódik vagy nincs hátszél, tényleg azt fogja látni, amit a kérdező írt. Nyugodtan ellehet menni pár helyre, ahol 20 körüliek vannak. Még diákmunkán is rengetegen beköpik egymást, ha valami olyat látnak. És még diákmunkát is rengetegen csak protekcióval kapnak, mert akkora a túljelentkezés...


Ez valami korszakos sajátosság lehet. 23 vagyok, egyetemre járok, ahol kb. 1-2 éve volt az ilyen jellegű váltás. Előtte a szakon a többség felrakott netre anyagokat, együtt dolgoztak, megosztottak kb. mindent, ami segítette őket a tanulásban. Aztán jöttek az új emberek, beklikkesedtek, aztán maradt pár ember. A hosszú nyelv, meg a női csáberő meg tarol mindenhol...


És ha valaki ilyen közegbe kerül, nem csoda, ha kiábrándítja. Tényleg közeget kéne váltani, de azért az nem olyan egyszerű. Nekem is van jó baráti köröm, ettől függetlenül tanulás/munka/lakás stb. miatt muszáj eltűrnöm olyan közeget is, ami emberileg elég érdekes...


Kérdező, járd ki az iskolát, aztán próbálj munkát találni! :) Próbálj olyan környezetben barátokat keresni, ahol aránylag több a normális. Olvasni szeretsz? Könyves oldalakon esetleg nézelődhetsz.

2015. okt. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

mi az hogy hosszú nyelv? ezt ki használja? életemben nem hallottam még

kereső se ad ki rá semmit nem tudom honnan szedtétek

2015. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
33%
2015. okt. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Mekkora egy bunkó riban.c írhatta ezt banyek.-.-"


Elárulom, hogy fiú vagyok. :D


(amúgy meg nem mindenkinek van annyi pénze,hogy utazgasson...bár biztos magából indult ki)


Oda írtam, hogy éljen napról napra. Tanulj meg szöveget értelmezni, hülye gyerek utána írogass.

2015. okt. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ha sikeres akarsz lenni, csak el kell végezned azt a rohadt egyetemet. Pont. És igen az orvosi egy felszínes világ, a gyógyszerészeti meg pláne, ahol 95 százalék, felszínes, sznob elitista liba. De nem tudlak sajnálni, nőként ezerszer könnyebb bármit is elérned az életben szóval vicces, hogy itt rinyálsz. Mellesleg szorgalmi időszak elején.
2015. okt. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
12%
lepontozás megy a hosszú nyelvre de egyik se írni le mit jelent az,tipikus köcsög magyar stílus,nem baj nyomjátok erre is
2015. okt. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!