Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam meg, hogy ne...

Hogyan tanuljam meg, hogy ne kötődjek másokhoz? 25/N

Figyelt kérdés
2015. okt. 9. 20:44
 1/5 anonim válasza:
Ne másokat helyezz a középpontba, hanem magadat. Ha kicsit önző vagy, akkor kevésbé fognak mások érdekelni.
2015. okt. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha önző leszel, te sem fogsz érdekelni senkit. Azért ezt sem árt tudni.
2015. okt. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Furcsa, én nem úgy látom ezt a kérdést, mint a 2. válaszoló.


A világ alapvetően önző beállítottságú, mindenki magának kapar. Éppen ezért önző emberek ha logikusan játszanak, akkor sikeresebbek is. Ellenben a szerény, önzetlen emberekkel, akik segíteni próbálnak másoknak, mégis sokszor kihasználják őket.


Én azt mondom, az igazság valahol a kettő között van. Nem kell túlságosan magunknak élni, hiszen ha full hidegek vagyunk mindenkivel, akkor előfordulhat, hogy az emberek többsége távol tartja magát tőlünk. De igenis szükséges önzőnek is lenni, és építeni az életünket, hiszen ebben a világban az ember lassan már senkiben sem bízhat. Azt gondolom, ez a szemlélet segít abban, amire a Kérdező is keresi a választ, hogy miként érje el azt, hogy ne kötődjön másokhoz.

2015. okt. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De ha beléd van kódolva? Azt kiölni sem lehet. Egyébként én is ilyen típus vagyok és nagyon sokszor estem már pofára, mert azok az emberek, akikhez kötődök/tem, nem kötődnek annyira, mint én. Vigyáznunk kell jobban, de én változtatni sajnos nem tudok, már próbáltam! :) Ha csalódás ért, gondold át hogyan cselekedtél és próbáld levonni a következtetéseket, legközelebb próbálj arra figyelni, mit ne csinálj! :)

Ja és örülök, hogy vannak még rajtam kívül is önzetlen emberek!

Szép estét Neked!

21L

2015. okt. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Ilyenkor szokták azt mondani, hogy az ember a saját hibáiból tanul. :) Sajna én is ilyen vagyok, sokszor átvertek, kihasználtak olyan emberek, akikhez kötődtem. Az még hagyján, hogy 1-2 exbarátnő, de még családon belül is. De pont ezek a dolgok teszik erősebbé az embert, hisz megtanulod, mire kell figyelni, min kell változtatni.

Kötődni pedig kell, persze értelmes határokon belül, mert pl egy kapcsolat nem képzelhető el kötődés nélkül, mert annak semmi értelme. De önzőnek is kell lenni egy kicsit. Ez egy egyensúly, amit valahogy fent kell tartani. Újabb exbarátnős példa: 5 év után átment önzőbe, mindent magának akart, mindenben ő akart dönteni stb. Ezután sikerült elérnie, hogy ne kötődjek többé hozzá.

De hogy konkrétan a kérdésre is írjak, a legegyszerűbb módszer a kötődés ellen, az ha semmibe veszed az emberek nagy részét. Csak nem szabad átesni a ló túloldalára. De ezt hosszú lenne kifejteni.


29F

2015. okt. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!