Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » LGBTQ+ csoport alapítása?

LGBTQ+ csoport alapítása?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondoltam, hogy mivel a Kecskeméten nincsen egy LGBTQ+ szórakozóhely, vagy csoport sem ( legalábbis én nem tudok róla ), alapítani kéne egyet. Tudom, hogy sok fiatal szenved attól a problémától, hogy nem képes megnyílni senkinek sem, őszintén beszélgetni a problémáiról ( pl.: hogy a szülei és a barátai elfogadják-e ), és a titkolózás miatt ismerkedni se tud, ezért egy ilyen csoportban lehetősége lenne mindenkinek arra, hogy beszélgessen más fiatalokkal, vagy esetleg ismerkedjen is ( a társkeresőzés szörnyű ). Úgy képzeltem el ezt az egészet, hogy hetente/kéthetente összegyűlünk valahol, mindenki hoz valami kaját/piát ( de nem feltétlenül szükséges ) és lenne egy téma arra a napra ( pl.: coming out ), és elmondhatja az élményeit vele kapcsolatban, vagy hogy hogyan szeretné csinálni, vagy hogyan lett volna jó...

Viszont ezzel az egész ötlettel van néhány probléma :

- nem tudom, hogy egyáltalán lennének-e érdeklődők

- ha igen, akkor gondolom nem mindenki szeretné/tudja felvállalni a szexuális orinetációját mások előtt ( a csoporton kívül ), szóval valahogyan névtelenül kéne megoldani a tagok keresését

- nem tudom, hogy milyen módszerrel lehetne érdeklődőket találni

- nincsen olyan hely a városban, ahol többen össze tudnánk jönni anélkül, hogy ki kéne bérelni

- félek attól, hogy olyanok is megjelennének, akik csak bántani akarják a többieket

-stb...

Nem tudom, hogy jó ötlet-e egyáltalán...


17/L/L



2015. okt. 11. 19:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még az lemaradt, hogy kb. 14-18 évesekre gondolok, és miután már megvan egy alap csapat természetesen csinálnánk egy facebook csoportot is, és úgy már mindjárt egyszerűbb lenne minden... Légyszi adjatok már pár tippet, hogy hogyan kéne ezt csinálni :D
2015. okt. 11. 20:02
 2/12 anonim válasza:
95%

Szia én 15 vagyok,bisex fiú.

Bár én nem kecskeméten lakom,de tényleg jó lehetne egy olyan társaság ahol minden gát nélkül lehet leszbis/meleges témákról,vágyainkrol stb beszélni....

Egy olyan hely ahova bemehetek és 100% ban magamat adthatom :)

2015. okt. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Őszinte leszek, aranyos tőled, hogy segíteni akarsz az embereknek az olyan dologban mint pl a coming out és a többi téma. De szerintem ez eléggé veszélyes dolog is. Képzeld csak el ha bizonyos csoport fülébe jut, hogy a melegek hol szoktak talizni, összegyűlni stb. Simán bekeveredhet közétek olyan aki nem oda való, aztán lehet belőle cirkusz. Ha érted mire gondolok. Valamint téged, azaz az alapítót, is nagyon sokat támadhatnának azért amit csinálsz. Szerintem nem túl toleráns ehhez ez az ország.
2015. okt. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

(Az előző vagyok)

Azért egy ilyen csoportban még ismerkedni is lehetne,ami nem a legrosszabb dolog :)

2015. okt. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
4/4 a legelső :D
2015. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok !


1# Igen, én is ezért szeretném ezt a csoportot, végre valahol teljesen önmagam tudnék lenni, és másokon is segítene


2# Erre én is gondoltam, ezért szerettem volna egy olyan helyen találkozni, ahol azért nagyobb a tömeg és nem nagyon van lehetőség balhézásra, ha meg így nem működik, akkor a facebookon meg tudnánk beszélni mindig más találkozási helyet, vagy online is működhetne.


Köszönöm a válaszokat :)

2015. okt. 11. 20:13
 7/12 anonim ***** válasza:

Helyiként nem tudok róla habár én nem tartozok ezek közé ,de alapvetően szerintem ez egy jó ötlet és kezdeményezés lenne. Már maga a csoport is akár miről is szóljon.

Az elején még úgyse lennétek sokan ,ezért a konkrét hely ami esetleg egy különálló terem/épület még nem is szükséges.

Biztos van olyan Kocsma,kávézó ami kissé kihaltabb ,de ugyanakkor megfelelő csoportos beszélgetésekre.

Ha többen lesztek akkor lehet más helyszínt keresni ,de szerintem addig lényegtelen.

Jó időben kilehet menni parkokba ,ahol nyugodtan ellehet erről beszélgetni.


Biztosan lennének érdeklődök ,csak még nem tudsz róla.


Tagok keresése ,meg ismerős alapján. Biztos van olyan aki hasonló cipőben jár mint te és ismered az már + 1 ember ha ő is ismer ilyet akkor az megint +1 ember.

Ezen elv alapján elég sok mindenkihez eljut és legfőképpen olyanhoz akihez kell ,hogy eljusson és nem trollokhoz.


Remélem azért tudtam segíteni ,ha lenne valami kérdésed ,vagy hasonló még akkor írd meg és akkor megpróbálok segíteni. ;)

2015. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm előző, az egyetlen problémám az, hogy nincsen ilyen ismerősöm, ezért keresgélek itt...
2015. okt. 11. 20:23
 9/12 anonim ***** válasza:

Budapesten például több, mint 10 éve van ilyen hely, javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot Virág Zsolt szervezővel a Szimpozion Egyesülettől, ő fog tudni segíteni.

www.melegvagyok.hu

2015. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó ! :)
2015. okt. 13. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!