Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » LGBTQ+ csoport alapítása?

LGBTQ+ csoport alapítása?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondoltam, hogy mivel a Kecskeméten nincsen egy LGBTQ+ szórakozóhely, vagy csoport sem ( legalábbis én nem tudok róla ), alapítani kéne egyet. Tudom, hogy sok fiatal szenved attól a problémától, hogy nem képes megnyílni senkinek sem, őszintén beszélgetni a problémáiról ( pl.: hogy a szülei és a barátai elfogadják-e ), és a titkolózás miatt ismerkedni se tud, ezért egy ilyen csoportban lehetősége lenne mindenkinek arra, hogy beszélgessen más fiatalokkal, vagy esetleg ismerkedjen is ( a társkeresőzés szörnyű ). Úgy képzeltem el ezt az egészet, hogy hetente/kéthetente összegyűlünk valahol, mindenki hoz valami kaját/piát ( de nem feltétlenül szükséges ) és lenne egy téma arra a napra ( pl.: coming out ), és elmondhatja az élményeit vele kapcsolatban, vagy hogy hogyan szeretné csinálni, vagy hogyan lett volna jó...

Viszont ezzel az egész ötlettel van néhány probléma :

- nem tudom, hogy egyáltalán lennének-e érdeklődők

- ha igen, akkor gondolom nem mindenki szeretné/tudja felvállalni a szexuális orinetációját mások előtt ( a csoporton kívül ), szóval valahogyan névtelenül kéne megoldani a tagok keresését

- nem tudom, hogy milyen módszerrel lehetne érdeklődőket találni

- nincsen olyan hely a városban, ahol többen össze tudnánk jönni anélkül, hogy ki kéne bérelni

- félek attól, hogy olyanok is megjelennének, akik csak bántani akarják a többieket

-stb...

Nem tudom, hogy jó ötlet-e egyáltalán...


17/L/L



2015. okt. 11. 19:58
1 2
 11/12 anonim válasza:

Zalaegerszeg hasonló problémában szenved. Az "Itt vagyunk" programmal próbáltuk kicsit növelni a láthatóságot az LMBTQI körben is, szerintem nem túl sok sikerrel. Így gőzöm sincs, hogyan próbáljunk összehozni egy helyi közösséget. Kétlem, hogy névvel bárki csatlakozna egy facebook-csoporthoz, de kérlek, ha nektek sikerült valamit is elérni, írj akár ide, akár privátot!

Köszi előre is, és sok sikert nektek is! ~

2015. okt. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Hidd el kedves kerdezo lenne ra vevo :) en korulbelul 7-8 leszbikus kecskemetit ismerek es magam is ebbe a szuk korbe tartozom :) 17/L/L irhatsz privit ha gondolod!
2015. okt. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!