Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emberek! Ki minek öltözik be...

Emberek! Ki minek öltözik be Halloweenkor?

Figyelt kérdés
Én Sikoly leszek :D

2015. okt. 18. 17:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%
Semminek, európában nem szokás
2015. okt. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
6%
Egyrészt már ki is nőttem az ilyenből, másrészt nem feltett célom hülyének nézetni magam, így semminek.
2015. okt. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
Halloweenkor semminek, nálunk Mindenszentek és Halottak napja van. (Felénk farsangkor szokás beöltözni.)
2015. okt. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Pontosan. Semminek. Én nem értek egyet ezzel az amerikanizálódással, legalább azzal tiltakozom ellene, hogy én nem veszek részt benne.
2015. okt. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
puncimágnesnek
2015. okt. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
Jól esik olvasni a korábbi hozzászólásokat, én is azt hittem, hogy a kérdező félregépelte a mindenszenteket. :)
2015. okt. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%
Én nem hiszek az "amerikanizálódásba" mert itt a büdös életbe nem lesz olyan jó lét mint ott. Ennek ellenére fel kéne fogni és elfogadni hogy itt nem tartják a Halloween-t.
2015. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem öltözök be semminek, de nem azért, mert én is Halloween-ellenes lennék.

Tudom, hogy ez nem egy magyar ünnep, de én igazából nem bánom, hogy itt is egyre jobban elterjed. Szerintem baromi jó hangulata, feelingje van, olyan, amilyennel a magyar ünnepek közül egyik se igazán rendelkezik.

Annál is inkább, mivel a magyar ünnepek nagy része csak arról szól, hogy "emlékezzünk arra, hogy milyen szar volt nekünk régen!" Persze tisztelet a kivételnek!

De ilyen meseszerűbb, természetfelettivel kapcsolatos ünnepeink nem igazán vannak (talán csak a farsang és a húsvét az, ami kicsit lazább, játékosabb stílusú).

A lényeg, hogy nekem a Halloween egy üde színfoltot képez az ünnepek között. A novemberi halottak napja úgyis csak a gyászról és a szomorúságról szól, szerintem simán elfér előtte ez a kis bolondozás.

Na, de ami miatt én nem öltözök be semminek, az az, hogy egyrészt kinőttem már ebből, másrészt pedig a Halloween nem igazán elterjedt itt nálunk Európában, szóval hiába csöngetnék be jelmezestül, különböző házakhoz azzal a szöveggel, hogy "Csokit vagy csalunk!", az ott lakók csak néznének mint Rozi a moziban, mert nem tudnák miről van szó.

Viszont a házat kicsit halloweenes stílusúra varázsoltam már október elején és a töklámpás faragás is be van már tervezve :P

21/F

2015. okt. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
A prűdekre és a visszamaradottakra ne hallgass! :D Én is gondoltam, hogy Sikoly leszek, de szerintem nem öltözök be, mert nincs itten jó Halloween parti :\ szerintem horrort nézek :) Jó bulit ha mész :D
2015. okt. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 kutyusimádó válasza:

Én vagy sugarskull, vagy zombi, vagy comic girl vagy az addams familyből :)

13/L

2015. okt. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!