Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is ciki, ha Luke...

Szerintetek is ciki, ha Luke Skywalker a példaképem? 15/L

Figyelt kérdés

Kiskoromtól fogva imádom a Star Warst. Mindig is Luke volt a kedvenc karakterem, de most hogy a napokban ismét megnéztem a filmeket, jöttem rá hogy nekem többet jelent... Motivál a jelleme vagy nem is tudom hogy fogalmazzam meg. Képes akár feláldozni magát a szeretteiért, hányszor állt már ellen a Sötét oldalnak (nagy önuralom), a saját apját nem fogadja el annak amilyen, mert érzi hogy van benne még jóság és ezt igyekszik is kihozni belőle, aztán sikerrel is jár, nem adja fel. Ezekből a tulajdonságokból tudok párhuzamot vonni a mindennapi életembe. Például engem is sokszor csábít a "sötét oldal", hogy mennyivel könnyebb lenne ezt meg azt nem csinálni meg, nem tanulni meg, nem beszélni meg a dolgokat bizonyos személyekkel stb. Néha engedek is neki, aztán később megbánom és eszembe jut hogy nem éri meg. Próbálom a helyes döntést meghozni (most már), ami nemcsak nekem jó. (néha elég önző tudok lenni, de ezen igyekszem változtatni)

Tegnap találkoztam egyik nagyon jó barátnőmmel, tőle meg is kérdeztem csak úgy kíváncsiságból: "Mit szólnál, ha azt mondanám hogy Luke Skywalker a példaképem?" Elég furán nézett, azt is mondta hogy "Hát az fura lenne." Pedig ő is szereti a Star Warst, igaz nem olyan mértékben mint én. Tényleg "fura" egy kitalált személyt példaképemnek nyilvánítani?



2015. nov. 1. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Sztem csak annyiban fura h lány létedre fiú a példakép. Állt. Lánynak lány, fiúnak fiú a példaképe. Ez olyan fura mint kb egy 16 éves srácnak madonna v niki minay XD

De ettől eltekintve nem gáz sztem. Te tudod h milyen téren milyen benyomást tesz rád. :)

2015. nov. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az.
2015. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Axn-en maraton megy nézed?
2015. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Ez aranyos,majd kinövöd,semmi gond,nyugi van:)
2015. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A Star Warsból soha nem lehet kinőni.. :P (példa rá 43 éves apukám...asszem volt kitől örökölnöm)

Hát igen, biztos elég fura egyén vagyok, főleg lányként... :)

3-asnak: ja igen tudom, hogy megy, de nincs AXN-ünk, meg már amúgy is megnéztem a héten

2015. nov. 1. 21:46
 6/13 anonim ***** válasza:
Annyira nem fura a kitalált személy példaképnek, de Luke több, mint fura...
2015. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nincs azzal baj, ha valaki jedi ^^
2015. nov. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Elég ciki.

Én is ma néztem AXN-en dupla trilógiát és mindenki a legsemmirevaló karaktertől a legokosabb, legjobbakig egy logikátlan idióta. Fél mondatokkal meglehetett volna előzni sok konfriktust és rengeteg halált.

Ha a logika irányába, nem pedig a "köztársaság" vagy egyéb értelmetlen irányokba mentek volna.

Csak nézzétek vissza amikor Anakin folytogatja a csaját.

Az ottani beszélgetés minden mondtatát kilehetet volna fixálni és újra legjobb barátok és igaz szerelmesek lehettek volna. Szégyen.

2015. nov. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Az ottani beszélgetés minden mondtatát kilehetet volna fixálni és újra legjobb barátok és igaz szerelmesek lehettek volna. Szégyen."


Inkább az a szégyen, hogy valaki egy ilyen nem bonyolult filmet nem tud úgy megnézni, hogy értse is. Ott már kb. bármiről beszélgethettek volna, Anakin már menthetetlen vot onnantól, hogy betört a Jedi templomba.


Kedves kérdező a mai világban kevés az olyan ember akit önmagán kívül bármi is érdekel, ezért nemes dolog, hogy egy olyan karaktert tartasz példaképednek, mint Luke és szerintem nem ciki.

Habár azt meg kell jegyeznem, hogy a mai világban elsősorban a következő mentalitás vezet a boldoguláshoz és sajnos a boldogsághoz is:


Peace is a lie, there is only passion.

Through passion, I gain strength.

Through strength, I gain power.

Through power, I gain victory.

Through victory, my chains are broken.

The Force shall free me.


Code of the Sith

2015. nov. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kérdésed apaján furán hangzott, viszont a magyarázatod alapján már nem. Nem ciki, mert tudod, hogy miért ő a példaképed, és a példaképednek jó tulajdonságai vannak.
2015. nov. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!