Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha történik...

Miért van az, hogy ha történik egy tragédia a híradásokban a női és gyermek áldozatok számát külön kihangsúlyozzák? Az egész úgy jön le, mintha a férfiak nem érnének annyit, mint a nők és gyerekek.

Figyelt kérdés
Pl: "az áldozatok száma 200, köztük 50 nő és 30 gyermek"
2015. nov. 2. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Mert a nőknél van a csöcs meg a p.na, a gyerek az meg gyerek.


Ha megadják, hogy hány áldozat nő és gyerek, akkor abból ki tudjuk számolni a férfiak számát. A lényeg mindig a sorok között van. ;)

2015. nov. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Mert azt akarják érzékeltetni, hogy ez nagyobb tragédia. Engem is zavar, pedig nő vagyok. Még a gyereket megértem, mert a gyerek az ártatlan. De a nőket miért? Nem ér többet, mint a férfi. Egyenlőek. Csak a média ilyen.
2015. nov. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Mert fajfenntartás szempontjából sokkal relevánsabb információ.
2015. nov. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Hagyjuk már ezt a fajfenntartást!

Több mint 7 milliárd ember él a Földön. Fajfenntartás szempontjából tényleg annyira releváns 200 halála?


Ha viszont emberileg, morálisan nézzük, akkor ugyanannyit ér egy nő élete, mint egy férfié.

2015. nov. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Nőként ez engem is zavar. Miért érne többet a mi életünk, vagy a gyerekeké? Egy tömegbalesetben mindenki egyformán áldozat, mindenki ugyanolyan borzalmas módon hal meg. De nekem már az is magas, hogy egy nemzetközi balesetnél miért kell kiemelni, hogy van-e magyar az áldozatok között. Mit számít? Mind ember volt, aki odaveszett.
2015. nov. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mert talán a gyerekhez nem kell férfi is?:D Totál mindegy, mindkettő kell ahhoz, hogy legyen gyerek.


Amúgy gyerekeket én is megértem, de ennyi, a gyerek nem tehet semmiről, és valószínűleg még nem is saját akaratából van sokszor egy-egy baleset helyszínén.

2015. nov. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert valamit nem tudtok, attól még nem kellene lepontozni a válaszomat... Igen, a fajfenntartás miatt. A gyerek képviseli a következő nemzedéket, és míg egy egészséges férfi képes lenne rengeteg nőt megtermékenyíteni, egy nő nem képes olyan sok utódot nemzeni, tehát szerepe ilyen tekintetben kiemelten fontos.
2015. nov. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

# 7: 4-es válaszomban már leírtam, hogy mi a baj a válaszoddal, de leírom még egyszer.


Fajfenntartás szempontjából irreleváns 200 ember halála, legyenek azok akár csak férfiak, akár csak nők, akár vegyesen, mikor több mint 7 milliárd ember él a Földön.


Emberileg, morálisan viszont ugyanannyit ér egy nő élete, mint egy férfié.

2015. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem mindig élt 7 milliárd ember a Földön... És korábban számított, igen, ma pedig csak továbbra is őrizzük ezt a szokást, ha tetszik, ha nem.
2015. nov. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
# 9: Miféle szokás? Hogy a híradásokban külön kihangsúlyozzák a női és gyermek áldozatok számát? Régebben nem is voltak híradók.
2015. nov. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!