Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány éves korától lehet egy...

Hány éves korától lehet egy lányra mondani, hogy nő, és egy fiúra, hogy férfi?

Figyelt kérdés
2015. nov. 3. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
nő 20 férfi 25
2015. nov. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18
2015. nov. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Biológialiag már akár 10 évesen is de inkább a felelősségteljes döntések, illetve ha el tudja tartani magát, megáll a lábán - teszik felnőtté az embert.
2015. nov. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Onnantól, hogy saját munkájából megél. Egy 16-18 éves betanított vagy szakmunkás már szememben férfi, nő, de egy 24-25 éves ("túlszolgáló") egyetemista is még inkább csaj srác, meg csaj.
2015. nov. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is ember függő. ismertem olyan lányt diakmunkan, aki 29 volt, de otthon lakott és annyira szigorúan fogták a szulei, mint egy 13 éves kiskamaszt. szóval nem járhatott szórakozni, fiukkal se ismerkedett. mivel nem is volt úgy nagyon ellenvetese, én nem nevezném őt nőnek, inkább lánynak.ellenben pl a párom 18 éves kora óta dolgozik, saját élete van, kocsit vett stb. őt nem nevezném már fiunak innentől kezdve , hiszen a hozzá állása se gyerekes, a szulei is felnőttként bánnak vele.

szóval ez teljesen helyzetfuggo. van aki sokáig marad a gyerek pozícióban, más hamarabb kilep.

és most ezt ne úgy értsétek, hogy pl egy 24 éves egyetemista gyerek szerintem. azért mert nem tartja fent magát, még lehet felnőtt viselkedés terén is. az első példát arra irtam aki még teljesen aláveti magát a szüleinek és nem is várja el, hogy felnőttként kezeljék. szóval nyilván nem zárja ki a tanulás a felnőttséget:)

2015. nov. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A környezettől, helyzettől függ. A 70 éves szomszédnéninek a 25 éves is lány/fiú. Egy munkahelyen meg már nem lányok és fiúk vannak, hanem nők és férfiak, akkor is, ha csak 20 évesek.

A családban is inkább lányként és fiúként tekintenek a gyerekekre, akkor is, ha felnőttek.

2015. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kor függő. Ez felnőtté vállás folymatával egyezik meg.

Amikor elért egy bizonyos gondolkodásmódra.

Kb 16-30. De mondanom sem kell mai világban nagyon kevés aki 20 alatt elérte.

2015. nov. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is személyfüggő.

Biztos van olyan ember, aki 17 évesen érettebb, mint egy másik, mondjuk 22 éves ember.

2015. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs egy fix kor, amitől mindenki nőnek/férfinak számít és nem lánynak/fiúnak. Jogilag persze vannak besorolások, de ez nem az adott személy tulajdonságairól mond valamit, hanem a törvény előtti koráról.


Érdekes a kérdés. Sokan mondják itt a munkát, de szerintem az sem egy szempont. Aki 30 évesen alkalmatlan a családalapításra, de csinál egy gyereket és elbulizza a pénzét, de mellette dolgozik, az férfi vagy csak nagyra nőtt gyerek? Aki 20 évesen egyetemre jár, nagyon jók a tanulmányi eredményei, projektekben vesz részt, egyedül él, tudatosan építi a jövőjét és karrierjét, de a szülei pénzén él, mert jól állnak anyagilag?


A való életben igazából annyi az egész, hogy milyen az ember megjelenése. Ha beállítok valahova kipihenten, magabiztosan, azt mondják, hogy férfias vagyok. Ha bemegyek ugyanoda álmosan, bizonytalanul, akkor meg srác... :)

2015. nov. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs meghatározott kor. Én 10.-es vagyok és már ugyan magázódik velünk a legtöbb tanár, mégse tekintenek minket igazán felnőtteknek. Ha egy konkrét kort szeretnél hallani, én azt mondanám, hogy általánosságban egy 23-25 éves már inkább nő.
2015. nov. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!